Muğla Haberleri
HABER

Muğla'da kaçak yapılara yaş beton satışına denetim

Muğla | Haber | News

MUĞLA HABER

Muğla kaçak yapılarla mücadele toplantısı

Muğla İl Güvenlik, Asayiş ve Kaçak Yapılarla Mücadele Toplantısı


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 24 Kasım 2020 - Muğla'da kaçak yapılara yaş beton satışına denetim

Muğla Valisi Orhan Tavlı Başkanlığında İl Güvenlik, Asayiş ve Kaçak Yapılarla Mücadele Toplantısı Yapıldı. Toplantıda hazır yaş betonun ruhsatsız ve kaçak yapılara satışının engellenmesi için denetlenmesi kararı çıktı.

Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında ilimizin asayiş ve güvenlik açısından genel durumu ve yürütülen çalışmaların değerlendirildiği İl Güvenlik, Asayiş ve Kaçak Yapılarla Mücadele Toplantısı yapıldı.

13 İlçe Kaymakamının Video Konferans Sistemi ile katıldığı toplantıya, Muğla Vali Yardımcısı Mehmet Suphi Olcay, Muğla İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, Muğla İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanı Binbaşı Süleyman Ercan ve Muğla Çevre Şehircilik İl Müdürü Ömür Özdil katıldı.

Muğla’nın asayiş ve güvenlik açısından genel durumunun değerlendirildiği toplantıda; uyuşturucu ve kaçakçılıkla mücadele, karayolu trafik güvenliği, yasadışı göçle mücadele ve koronavirüsle mücadele konusunda yürütülen çalışmalar ele alındı.

Depreme karşı önlemler

Toplantıda ayrıca, olası bir deprem durumunda can ve mal kaybı gibi telafisi mümkün olmayan problemlerin yaşanmaması adına alınması gereken önlemlerle birlikte yapı denetimi ve yapı güvenliğinin önemine dikkat çekildi.

Muğla'da kaçak yapılara yaş beton satışına denetim

Muğla'da kaçak yapılara yaş beton satışına denetim

Buna göre; 4708 sayılı Yapı Denetim Hakkında Kanun kapsamına giren ve yapı ruhsatı tanzim edilen yapıların ruhsat ve eklerine uygunluğunun yapı denetim firmaları tarafından denetlendiği, yapım aşamalarının Ulusal Yapı Sistemine yüklendiği ve ilgili belediyelerce de kontrol edildiği, fakat ruhsatsız yapılara dökümü yapılan yaş beton ve kullanılan diğer malzemelerin denetiminin yapılmadığı bu nedenle ruhsatsız ve kaçak yapılaşmayı önlemek amacıyla ilgili mercilerce denetimlerin titizlikle yürütülmesinin büyük önem arz ettiği ifade edildi.

Hazır beton satışı

Bu kapsamda hazır beton santrallerinde üretilen yaş betonun ruhsatsız ve kaçak yapılara verilmesini önlemek ve kaçak yapı ile mücadele kapsamında kolluk birimleriyle birlikte Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce il genelinde beton santrallerinin yaş beton verdikleri yerlerin inşaat ruhsatının olup olmadığı konusunda denetimlerin titizlikle yürütülmesi ve sorumlular hakkında idari para cezası uygulanması konusu görüşüldü.

Görsel ve haber metni Muğla Valiliği'nden alıntıdır.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Muğla Valiliği

Muğla Valisi Orhan Tavlı

Muğla haberleri