Muğla Haberleri
HABER

Muğla’nın günlük çöpü kaç tondur?

Muğla | Haber | News

MUĞLA HABER

Günlük Bin 750 ton atık bertaraf edildi

Yaz aylarında artıyor

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 07 Ağustos 2020 - Muğla’nın günlük çöpü kaç tondur?

Muğla'da sizce günlük kaç ton çöp çıkıyordur? Ve bu miktar bayramda kaç tona ulaşmıştır? İnanılmaz bir rakkam...

Muğla Büyükşehir Belediyesi Muğla il genelinde günlük bertaraf edilen atık miktarı 260 ton iken 4 günlük bayram tatili süresince günlük Bin 750 ton atık bertaraf edildi.

Günlük Bin 750 Ton

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Muğla 4 günlük bayram tatili süresince milyonlarca yerli turisti ağırladı. Özellikle Bodrum, Marmaris, Fethiye ve Ula’nın Akyaka mahallesinde nüfus oranı arttı. Muğla Büyükşehir Belediyesi Muğla il genelinde günlük bertaraf edilen atık miktarı 260 ton iken 4 günlük bayram tatili süresince günlük Bin 750 ton atık bertaraf edildi.

Muğla'nın çöpü 1

Muğla'nın çöpü

Çöpleri Toplama Sorumluluğu

Muğla il genelinde çöplerin toplanması ve depolama alanına taşınması işlemi kanunlarla ilçe belediyelerine verilmiş durumda. İlçe belediyelerinin topladığı evsel atıklar, ilçe belediyeleri tarafından katı atık transfer istasyonlarına veya katı atık düzenli depolama sahalarına getiriliyor.

Metan gazından elektrik

Muğla Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada “İlçe belediyelerinin toplayarak taşımış olduğu katı atıklar Muğla Büyükşehir Belediyesine ait katı atık düzenleme tesislerinde bertarafı sağlanarak ekonomiye kazandırılmakta. Ortaya çıkan metan gazından kurulu olan 5 adet biyokütle tesisinden elektrik üretilirken, çıkan gazların salınımını engelleyerek iklim değişikliği engelleme çalışmalarımız ile Muğla’mızın yeşilini, mavisini koruyoruz. Yeşili ve maviyi gelecek nesillere bırakmak için bu konuda ki çalışmalarımız devam ediliyor” denildi.

Muğla'nın çöpü 2

Muğla'nın çöpü

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Muğla'nın çöpü

Muğla katı atık toplama alanı

Muğla haberleri