Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Hamit Tatari Bodrum'da yaşama veda etti

Genel | Haber | News

Yalcin Cakir Youtube


HAYATIN İÇİNDEN HABERLER
English News

Prominent businessman passed away - CLICK

Türk tekstilinin önemli isimlkerinden

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 28.02.2022 - Türkiye'nin en önemli markalarının kurucularından iş insanı Hamit Tatari Bodrum'da yaşama veda etti.

Bodrum'un Çırkan mahallesinde yaşamını sürdüren 91 yaşındaki tekstilci, iş insanı Hamit Tatari bir süredir tedavi gördüğü hastaneden koronavirüs nedeniyle yaşama gözlerini yumdu. Tatari'nin eski gazeteci ve sanatçı olan eşi Nükhet Tatari vefat haberini ve cenazeyle ilgili bilgileri paylaştı.

Nükhet Tatari, "Hamit Tatari. 43 yıllık hayat arkadaşım. Bu akşam saat 20.00'de bizleri terk etti. Gittiği yerde huzur bulacağına inanıyorum. İzmir’de aile kabristanında salı günü toprağa vereceğiz dost ve arkadaşlara duyurulur” dedi.

Hamit Tatari Bodrum'da yaşama veda etti

Hamit Tatari Bodrum'da yaşama veda etti

Hamit Tatari Türkiye'nin en önde gelen dünyaca tanınmış tekstil markalarını iş dünyasına kazandırdı. Başarılı iş hayatının yanı sıra iyi bir eş ve aile babası olan Hamit Tatari bir süredir Çırkan'da yaşıyordu.

Hamit Tatari Bodrum'da yaşama veda etti

Hamit Tatari ve oğulları (Mehmet Kamil Tatari, Mehmet Cemil Tatari), arşiv

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

 

Gumusluk Brands

ENGLISH

Prominent businessman passed away

Businessman Hamit Tatari, one of the founders of Turkey's most important brands, passed away in Bodrum.

91-year-old textile worker and businessman Hamit Tatari, who lives in the Çırkan neighborhood of Bodrum, passed away due to coronavirus from the hospital where he had been treated for a while. Nükhet Tatari's wife, a former journalist and designer, shared the news of his death and information about the funeral.

Nükhet Tatari said, "Hamit Tatari, my life partner of 43 years. He left us this evening at 20.00. I believe he will find peace wherever he goes."

Prominent businessman passed away

Prominent businessman passed away

Hamit Tatari brought Turkey's leading, world-renowned textile brands to the business world. In addition to his successful business life, Hamit Tatari, who is a good husband and family man, lived in Çırkan for a while.

TAGS;

Hamit Tatari

Nükhet Tatari

Hayatın içinden haberler