Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Yaz yağlarını eritmek için beş egzersiz

Genel | Haber | News

Muğla Yemekleri Tarifleri


HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Göbek çevresi yağlarından kurtulun

Yaz kilolarından kurtulma egzersizleri

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 01.10.2020 - Yaz yağlarını eritmek için beş egzersiz

Yaz bitti artık fit olma zamanı… Özellikle bel çevresindeki yağlanmayı azaltabilmek için neler yapmanız gerekiyor? Haberde...

Yaz ayları boyunca olanaklar ölçüsünde yandi, içildi, gezildi. Mangal başlarında, pikniklerde kilolar depolandı. Özellikle de bel çevremiz yağlandı. Peki ama ne yapacağız? Bu kilolardan ve yağlanmalardan nasıl kurutulacağız?

MACFit Fulya Eğitmeni Çağla Anter, bu yağları eritebilmek için en iyi yerin spor salonlarında yapılacak egzersiz olduğunu vurguladı. Anter, yağ yakmak için yapılabilecek beş egzersizi sıraladı:

Çağla Anter

Çağla Anter, eğitmen

- Sabit Bisiklet

Egzersiz planının bir parçası olarak sabit bisiklet, kalori yakmanın mükemmel, çok zorlamasa da etkili bir yoludur. Başlangıç kilosuna bağlı olarak, yarım saatte yaklaşık 200-300 kalori yakılabiliyor. Farklı hızları, zorluk seviyelerini deneyebilir ve hatta HIIT bisiklet antrenmanları yapılabilir.

Sabit Bisiklet

Sabit bisiklet

- Deadlift

Tüm alt vücudu çalıştırabilmek için deadlift iyi bir harekettir. Karın bölgesini, sırtı ve bacakları hedef alarak kalori yakmaya ve kas kazanmaya yardımcı olur. Avuç içleri birbirine bakacak şekilde dumbbel’lar veya halteri alınır. Ayaklar omuz genişliğinde açılır, daha sonra dizleri biraz kırarak sırt düz olacak şekilde yere doğru eğilinir. Eğilirken ağırlık vücuda yakın tutulur. Son olarak başlanılan pozisyona yavaşça geri dönülür. Bu sırada kalça kasları sıkılır.

Deadlift

Deadlift

- Dumbell Overhead Lunge

Zorluk seviyesini iki katına çıkarmak için dumbell overhead lunge yapılabilir. Bu hareket sırtın ve kalça kaslarının yanı sıra gövdedeki tüm kasları da çalıştırıyor. Yani hem güçlendiyor hem de metabolizmayı hızlandırıyor. Avuç içleri birbirine bakacak şekilde orta ağırlıkta dumbbel'lar alınır. Daha sonra lunge için bir adım atılarak, arka diz yerle arasında az bir mesafe olacak şekilde yaklaştırılır. Bir saniye kadar durduktan sonra tekrar dikleşip, ters ayakla aynı hareket tekrarlanır.

Dumbell Overhead Lunge

Dumbell Overhead Lunge

- Mountain Climbers

Mountain climbers hareketi kalp atış hızını artırır, kalori yakmayı sağlar ve bacaklardan karın bölgesine, sırta ve omuzlara kadar güç kazandırır. Dizler mümkün olduğunca hızlı bir şekilde göğüs hizasına kadar çekilir ve o sırada eller yere dik bir şekilde baskı uygulanır. Hareket kardiyo sayılsa da aynı zamanda vücudu da güçlendirir.

Mountain Climbers

Mountain Climbers

- Farklı egzersizleri birleştir

Bir antrenmandan maksimum fayda görmek için farklı egzersizler yapılabilir. Örneğin; burpees ile lunge'ı birlikte yapmak hem kalori yakmayı sağlar hem de güçlenmek için uygulanabilecek bir egzersizdir.

Yağ yakmak için egzersiz
Yağ yakmak için egzersiz

Görseller ve bilgi;

MPR İletişim Danışmanlığı

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Yaz kilolarından kurtulun

MACFit Fulya Eğitmeni Çağla Anter

Hayatın içinden haberler