Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Muğla Büyükşehir'den öğrencilere yurt müjdesi

Genel | Haber | News

Muğla Yemekleri Tarifleri


HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

MBB 3 bölgede 3 yurt tahsis etti

Açıklamayı MBB Başkanı Gürün yaptı

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 30.09.2020 - Muğla Büyükşehir'den öğrencilere yurt müjdesi

Üniversite öğrencilerinin berınma sorunuyla ilgili Muğla Büyükşehir Belediyesi 3 bölgede 3 yeri öğrencilere yurt olarak tahsis etti.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, son günlerde barınma sorunu yaşayan öğrenciler için bu sorunun ortadan kaldırılması için yürüttükleri çalışmaları tamamladıklarını belirtti. Gürün, üç farklı bölgede barınma alanlarının öğrencilerin hizmetine sunulduğunu söyledi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi son günlerde barınma ile ilgili büyük sorunlar yaşayan üniversite öğrencilerinin bu problemlerini ortadan kaldırmak için, 3 farklı bölgede barınma alanlarını öğrencilere sundu. Kalacak yeri olmayan kız ve erkek öğrenciler için başvurular başladı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, hiçbir öğrencinin eğitim dışında bir derdinin olmaması gerektiğini belirtti. Gürün şunları söyledi;

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün öğrencilerle

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün

"Geleceğimiz olan evlatlarımızın eğitimine odaklanmaları ve sadece bu çerçevede yol almaları gerektiğine inanıyoruz. Hiçbir evladımızın sokakta kalmasına gölümüz razı olmaz ve olmamalıdır. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak evlatlarımızın yaşadığı mağduriyeti gidermek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Sorunun ortaya çıktığı günden bu yana hazırlıklarımız ve görüşmelerimiz sürdü ve bundan sonraki süreçte de sorunu çözülmeyen evladımız olursa bu çalışmalara devam edeceğiz. Hiçbir evladımız canını sıkmasın, onları sokakta bırakmayacağız ve destekleri olamaya devam edeceğiz."

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin bu hizmetiyle iglili bilgi almak için gerekli bilgiler;

444 48 01

Muğla Büyükşehir Belediyesi
Adres : Müştakbey Mahallesi Belediye Sokak No:6 48000 Muğla
E-Posta : [email protected]
KEP Adresi : [email protected]

 

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Muğla Büyükşehir Belediyesi

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün

Hayatın içinden haberler