Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Aman dikkat uyarı geldi; ÇARPILMAYIN...

Genel | Haber | News

Gümüşlük Brands


HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Kurban Bayramı'nda hava nasıl olacak?

Meteorolojiden uyarı geldi

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 17.07.2021 - Aman dikkat uyarı geldi; ÇARPILMAYIN...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Kurban Bayramı hava tahmin raporunu yayınladı ve uyardı. Güneş çarpmasına dikkat...

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü Kurban BAyramı süresince yurtta hava durumunu içeren raporunu yayınladı. Rapora ilaveten güneş çarpması riskine dikket çekilerek hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üstünde seyredeceği için özellikle, "güneş ışınlarının dik geldiği 11 ile 16 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir" denildi.

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü raporu şöyle;

Hava durumu

Hava sıcaklıklarıartacak - Arşiv - GHA

"Meteorolojik Değerlendirme

Kurban Bayramı Hava Tahmin Raporu

Başlama-Bitiş Zamanı
17.07.2021 16:00 - 23.07.2021 18:00

Genel Durum
Bu hafta sonu (17-18/07/2021) yurdun kuzeydoğu kesimlerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Bayram arifesinde (19/07/2021 Pazartesi) ve bayramın birinci günü (20/07/2021 Salı) ülkemizde önemli bir yağış beklenmiyor. Kuzey kesimlerin parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Bayramın ikinci ve üçüncü günleri (21-22/07/2021 Çarşamba ve Perşembe) Marmara ve Karadeniz Bölgeleri’nin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, iç ve güney bölgelerin ise parçalı ve az bulutlu geçmesi bekleniyor.

Bayramın dördüncü günü (23/07/2021 Cuma) Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Akdeniz’in iç kesimlerinin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Halen ülkemizin iç ve kuzey kesimlerinde mevsim normallerinin 4 ilâ 8 °C üzerinde seyretmekte olan hava sıcaklıklarının, kuzey, iç ve doğu kesimlerde artışını sürdürerek mevsim normallerinin 10 ilâ 12 °C üzerine çıkması, hafta ortasından itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak kuzey ve iç kesimlerde azalması bekleniyor.

Kurban Bayramı süresince en yüksek hava sıcaklıklarının; İstanbul’da 31-34 °C, Ankara’da 36-40 °C, İzmir’de 32-36 °C, Antalya’da 33-36 °C, Samsun’da 29-31 °C, Erzurum’da 30-34 °C, Diyarbakır’da 40-43 °C civarında olacağı tahmin ediliyor.

Mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi beklenen hava sıcaklıkları nedeniyle; güneş ışınlarının dik geldiği 11 ile 16 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir.

Oluşması Muhtemel Riskler
Güneş Çarpması

Alınabilir Önlemler
Güneş Çarpmasından Korunma Yöntemleri

Uyarı Yapan Merkez
Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi
"

Daha fazla bilgi için TIKLAYIN;

https://www.mgm.gov.tr/tahmin/uyari-goster.aspx?sN=21020332e

Muğla merkez ve tek tek tüm ilçeler 5 günlük CANLI HAVA DURUMU için TIKLAYIN;

https://www.gumuslukrehberi.com/mugla-hava-durumu.html

Gümüşlük 5 günlük CANLI HAVA DURUMU için TIKLAYIN;

https://www.gumuslukrehberi.com/gumusluk-hava-durumu.html

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Kurban Bayramı'nda hava

Hava durumu uyarısı

Hayatın içinden haberler