Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Sitelerdeki yüzme havuzlarında HES kodu dönemi

Genel | Haber | News


HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Yüzme havuzlarında HES kodu dönemi

Aman dikkat hastalık kapmayın

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 22.06.2021 - Sitelerdeki yüzme havuzlarında HES kodu dönemi

Koronavirüs salgını nedeniyle uzun zamandır kapalı olan sitelerdeki yüzme havuzları, kontrollü normalleşmeyle açıldı. Site sakinlerinin tek tek ateşleri ölçülerek, HES kodlarına bakıldı.

Havuzların kullanılmasına yönelik uyarılarda bulunan Uzm. Dr. Akif Çelik, “Yüzme havuzlarının düzenli temizlenmesi gerekiyor. Aileler çocuklarını dikkatlice takip etsin, yalnız bırakmasın. Ayrıca, güvende olmak için kalabalık alanlardan uzak durup, kapalı havuzlar yerine açık yüzme havuzları tercih etmek doğru olacaktır” diye konuştu.

Sitelerdeki yüzme havuzlarında HES kodu dönemi

Sitelerdeki yüzme havuzlarında HES kodu dönemi ve temizlik

Cumhuriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Yüzme havuzlarını sıkı tedbirler alarak açtıklarını söyleyen Sitenin müdürü Okan Taşlı, “Koronavirüs salgını kapsamında gerekli tüm önlemleri aldık. Girişlerde ateş ölçümü ve HES kodu kontrolü yapıyoruz. Site sakinlerinin sağlığı için yayınlanan bütün genelgelere uyuyoruz. Site büyük, yaklaşık 9 bin kişi yaşıyor. Girişte, el ve ayak dezenfektanlarımız bulunuyor. Her 4 metreye 1 kişi sığacak şekilde 1,5 metre mesafe kuralını göz önünde bulundurarak insanları içeriye kabul ediyoruz. Havuza girişlerde bone zorunluluğu da getirdik” dedi.

Sitelerdeki yüzme havuzlarında HES kodu dönemi 2

Sitelerdeki yüzme havuzlarında HES kodu dönemi

İnsanların evlerinde sıkıldığını anlatan Taşlı, “Havuzların açılması onlar için de güzel oldu. Alınan tedbirlerden de genel olarak memnunlar. Sabah 09.00 ile akşam 21.00 arasında açığız. Gelen kişileri ateşlerine kadar kayıt altına alıyoruz. Çok kalabalık olmamasına dikkat ediyoruz. 4 açık havuz var, temizlikleri düzenli olarak yapılıyor, pH ve klor değerlerini ayarlıyoruz” diye konuştu.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Havuzlarda HES kodu

Yüzme havuzlarında korona kuralları

Hayatın içinden haberler