Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

CHP'li 2 belediye asgari ücreti yükseltti

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Kılıçdaroğlu'nun çağrısına ilk onlar uydu

Gözler diğer belediyelere çevrildi

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 08.12.2020 - CHP'li 2 belediye asgari ücreti yükseltti

Asgari ücretin belirlenmesi görüşmeleri sürerken CHP'li 2 belediye çalışanlarına 3 bin TL ve üstü asgari ücret ödeme kararı aldı.

Milyonlarca çalışanın gözünün çevrili olduğu Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantılarının ilk ayağı geçtiğimiz hafta yapıldı. Toplantıların ikincisi 15 Aralık'ta, üçüncüsü 22 Aralık'ta yapılacak. Halen 2324 lira olan asgari ücretin en az 3 bin 100 TL olması önerisini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dile getirmeyi sürdürüyor.

Manisa'nın CHP'li Akhisar Belediyesi, asgari ücretin 3 bin 100 liranın altında olmayacağını duyurdu. Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlu, yaptığı açıklamada, "2021 yılında yüzler gülsün diye belediyemizde çalışan emekçilerimizin asgari ücreti 3.100 TL’den az olmayacak. Darısı tüm Türkiye’deki emekçi kardeşlerimizin başına" dedi.

CHP'li 2 belediye asgari ücreti yükseltti

CHP'li 2 belediye asgari ücreti yükseltti

CHP’li Kırşehir Belediyesi’nde de en düşük maaş 3 bin liraya yükseltildi. Belediyeyi 462 milyon lira borçla devraldıklarını hatırlatan Kırşehir Belediye Bakanı Selahattin Ekicioğlu, uyguladıkları tasarruflarla her ay 3 milyon lira zarar eden belediyeyi, her ay 2 milyon lira kâra geçirdiklerini söyledi.

Sendika temsilcileriyle yaptıkları görüşmeler sonucunda çalışanlara yapılan zamları açıklayan Ekicioğlu şunları söyledi;

Çalışanlarımıza yüzde 15 ve yüzde 35 arasında değişen zamlar yaptık. Zamlarda yapılan artışların genel ortalaması ise yüzde 25’i buldu. Sosyal haklar da dahil edildiğinde işçilerimize yüzde 40’a varan bir zam yapmış olduk."

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Akhisar Belediyesi

Kırşehir Belediyesi

Hayatın içinden haberler