Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

SED ödemeleri hesaplara yatıyor

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti ödemeleri

136 milyon TL ödeme yapılacak

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 08.12.2020 - SED ödemeleri hesaplara yatıyor

Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti (SED) ödemesi hesaplara yatmaya başladı. Bakan Selçuk, "136 milyon TL ödeme yapacağız" dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yaşamlarını en düşük seviyede yaşayan ailelere verilen Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti (SED) ödemesi yardımı alması uygun görülen ailelerin hesaplarına yatmaya başladı.

Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti (SED) ödemesiyla ilgili bakanlıktan yapılan açıklamada, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un, Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti (SED) ödemelerinin bugün itibariyle ihtiyaç sahibi vatandaşların hesaplarına yatırılmaya başlanacağını açıkladığı bildirildi.

Açıklamaya göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk şunları söyledi;

Aralık ayı içerisinde SED hizmetinden yararlanan yaklaşık 130 bin çocuğumuz için 136 milyon TL ödeme yapacağız. SED ile çocuklarımızı aile yanında destekleyerek aile bütünlüğünü koruyor ve çocuklarımızın üstün yararını gözetiyoruz.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ödemelerin 8-15 Aralık 2020 tarihleri arasında hesaplara yatırılacağını ifade ederek, tüm çocuklar ve aileleri için hayırlı olmasını diledi.

SED ödemesi nedir?

Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti (SED) yardımları, Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yaşamlarını en düşük seviyede yaşayan ailelere verilen bir yardımdır. SED yardımı kapsamında ailelere hem ekonomik hem de psikososyal destek sağlanır.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti

SED

Hayatın içinden haberler