Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan; "28 gün tam kapanma olmalı"

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Kuluçka süresi kadar kapanma önerildi

Sokağa çıkma kısıtlaması süresinin uzatılması istendi

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 06.12.2020 - Prof. Dr. Mehmet Ceyhan; "28 gün tam kapanma olmalı"

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronanın kuluçka süresi kadar yani 28 gün tam kapanma gerekiyor çağrısı yaptı.

"İstanbul'da vaka biraz düştü ama fark etmiyor. İstanbul'dan her yere seyahat var. Bir yerde azalırken başka şehirde artıyor" diye konuşan Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, "Önleme için 2 kuluçka süresi yani 28 gün kapanma gerekiyor" dedi.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, 28 gün tam kapanma çağrısı yaptı.

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan

FOX TV’de konuşan Prof. Dr. Ceyhan, "İstanbul'da vaka biraz düştü ama fark etmiyor. İstanbul'dan her yere seyahat var. Bir yerde azalırken başka şehirde artıyor. Nisan, mayıs aylarında. alınması gereken önlemler alınmadı” değerlendirmesinde bulundu.

"İl Hıfzıssıha kurullarının alacağı önlemlerin anlamı kalmadı, çünkü bütün ülkeye yayıldı. Seyahatler kısıtlanmadan salgınla başa çıkılamaz. Hastalığı taşıyanların yüzde 20'lik bölümü süper bulaştırıcı" diyen Ceyhan, "Tam kapanma 28 gün olmalı. 14 gün işe yaramaz. 14 gün bir kuluçka süresidir. Önleme için 2 kuluçka süresi yani 28 gün kapanma gerekiyor. Erken dönemde alınmayan önlemler sonradan alınınca işe yaramadı" ifadesini kullandı.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan

Koronavirüs kısıtlamaları

Hayatın içinden haberler