Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Cinsel saldırı zanlısı CHP'den atıldı

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Kaftancıoğlu açıkladı

Kaftancıoğlu; "parti örgütü olarak mağdurun yanındayız."


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 30.11.2020 - Cinsel saldırı zanlısı CHP'den atıldı

Cinsel saldırı iddiasıyla tutuklanan CHP ilçe yöneticisi partisinden atıldı. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, U.K’nin partiden atıldığını duyurdu.

Bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla hakim karşısına çıkan CHP Maltepe ilçe yönetim kurulu üyesi U.K., tutuklanarak cezaevine gönderildi. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu U.K’nin partiden atıldığını ve parti örgütü olarak mağdurun yanında olduklarını duyurdu.

CHP Maltepe İlçe Yönetim Kurulu Üyesi U.K. bir kafede 23 yaşındaki Z.Y. adlı kadına cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Tacize, tecavüze, çocuk istismarına hayır

Tacize, tecavüze, çocuk istismarına hayır - Arşiv - GHA

Anadolu Adliyesi'nde Cumhuriyet Savcılığı'na başvuran Z.Y. adlı kadın, vermiş olduğu ifadesinde Umut K. adlı kişi ile 3 ay önce tanıştıklarını belirtti. Z.Y, Umut K’nin kendisini geçen hafta bir kafeye davet ettiğini ve o davete bir arkadaşıyla geldiğini söyledi. Z.Y, diğer kişinin bir işinin çıktığını belirterek kafeden ayrılması üzerine mekanda Umut K. ile ikisinin kaldığını belirtti.

Z.Y, kafede otururken Umut K'nin kendisine istismarda bulunmaya çalıştığını, bunun üzerine onun kafasına bardakla vurduğunu söyledi. Umut K'nin kendisini darp ederek, kafenin tuvaletine sürüklediğini ve elbiselerini yırtarak cinsel saldırıda bulunduğunu iddia eden Z.Y, mekandan kurtulduktan sonra savcılığa gelerek şikayetçi olduğunu ifade etti.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu

Kaftancıoğlu'ndan açıklama

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, olayın doğru olduğunu aktararak U.K’nin partiden atıldığını ve parti örgütü olarak mağdurun yanında olduklarını duyurdu.

Daha ifadesini vermeden U.K’nin partiyle ilişkisini kestiklerini belirten Kaftancıoğlu, “Bu konuda tavrımız çok net. Gereğini yaptık. Mağdurun da sonuna kadar yanındayız. Davayı il ve ilçe örgütümüzle birlikte takip edeceğiz” dedi.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Taciz saldırısı zanlısı CHP'den atıldı

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu

Hayatın içinden haberler