Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Cumhurbaşkanı'nın açıkladığı kısıtlamaların detayları

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Cumhurbaşkanı yeni kısıtlamaları açıkladı

Saat 22:00'ye dikkat...


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 03.11.2020 - Cumhurbaşkanı'nın açıkladığı kısıtlamaların detayları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı kısıtlamaların detayları belli oldu. Neler kısıtlandı? Nereler kısıtlandı? neden ksıtlandı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı kabinesi toplantısı sonrasında açıkladığı kısıtlamaların detayları belli oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Covid-19 tedbirleri kapsamında tekrardan kısıtlama getirildiğini açıkladı. Erdoğan koronavirüs tedbirleri kapsamında paket servis hariç olmak üzere tüm hizmetlerin saat 22.00'de sona ereceğini açıkladı.

Kısıtlama neleri kapsıyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

. Özel sektör ve kamuda esnek mesai uygulaması teşvik edilecek.
. Pazar yeri ve market gibi yerlerde denetimler arttırılacak.
. Paket servis hariç olmak üzere lokanta, restoran, pastane, berber, nikah, düğün salonu, yüzme havuzu, kaplıca, hamam, internet kafa, halı saha, tiyatro, sinema, konser salonunda hizmetler saat 22.00'de sona erecek.
. Vatandaşlar kalabalık ortamlardan kaçınmalı.
. Vatandaşlar ev ziyaretine mecbur olmadıkça gitmemeli.

Salgın tedbirleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Covid-19 tedbirleri kapsamında açıklamalarını şöyle sürdürdü;

"Salgın tedbirleri dolayısıyla faaliyetine ara verdirdiğimiz veya sınırlandırdığımız pekçok alanda normalleşme adımlarını atmıştık. Okullarımızdaki sınıfların bir kısmında eğitim öğretim yüzyüze başlaması kararını kamuoyuyla paylaşmıştık. Salgının seyrine göre önümüzdeki haftalarda diğer sınıfların durumlarını değerlendireceğiz."

Aşı çalışmaları

"Aşı çalışmaları dünyada ve ülkemizde hızla ilerliyor. Yıl sonuna kadar yabancı ülkelerde geliştirilen bir veya birden fazla aşıyı ülkemizde uygulanabilir hale getirmeyi planlıyoruz. Kendi geliştirdiğimiz aşıları da bahar aylarıyla birlikte vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Bu konuda kendi kendimizi korumaktan daha etkili bir aracımız yoktur. Özellikle İstanbul'da yaşayan vatandaşlarımızdan daha fazla dikkat ve hassasiyet bekliyorum."

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Koronavirüs kısıtlamaları

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Hayatın içinden haberler