Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Elifin yaşama tutunduğu anın fotoğrafı

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

İzmir depreminin sembol fotoğrafı

Canlar kurtuluyor, umutlar tükenmiyor


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 01.11.2020 - İzmir depreminin sembol fotoğrafı

İzmir depreminde çok acılar yaşandı, yaşanıyor. Ancak umutlar da tükenmiyor. İşte UMUDUN, YAŞAMIN, SEVİNCİN fotoğrafı. Fotoğraf, İstanbul Büyükşehir Belediyesi itfaiyesinin resmi internet sitesi haber sayfasında yayınlandı.

İşte Elif Perinçek mucizesinin anları

İstanbul İtfaiyesi, İSKİ ve İzmir’de arama kurtarma çalışmalarına katılan diğer ekiplerin iş birliği ile sabah erken saatlerde bir mucize yaşandı. Tüm Türkiye’nin gözlerini çevirdiği Doğanlar Apartmanı’nı enkazından 65 saat sonra üç yaşındaki Elif Perinçek yaralı olarak kurtarıldı.

İzmir depreminin sembol fotoğrafı 1

İzmir depreminin sembol fotoğrafı

O anları da çekilen fotoğraflar İBB İstanbul İtfaiyesi sayfalarında yayınlandı. Ödüllük fotoğraflarda Eif'in minicik parmaklarının kendisini kurtaran ekipteki görevlilerden birisinin elini yakaladığı an ölümsüzleştirildi.

İBB İtfaiyesi

İzmir’de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından Bayraklı’da Doğanlar Apartmanı’nda enkaz altında kalan üç yaşındaki Elif Perinçek yaralı olarak kurtarıldı. İBB İtfaiyesi ile diğer arama kurtarma birimlerinin ve İSKİ’nin de katkıda bulunduğu ekipler, depremin ardından 65 saat geçmesine rağmen Elif’i enkaz altından çıkartıp sağılık görevlilerine teslim etti.

İzmir depreminin sembol fotoğrafı 3

İzmir depreminin sembol fotoğrafı

Mucizevi tutunuş

Bölgede bulunan İBB İtfaiye Müdür Yardımcısı Ahmet Yavuz, ümitlerin azaldığı bir anda Elif’in gülüşüne rastladıklarını söyledi. Yavuz şöyle devam etti:

İzmir depreminin sembol fotoğrafı 2

İzmir depreminin sembol fotoğrafı

Enkazdan çıkarırken Elif, İBB İtfaiyesinden Muammer Çelik arkadaşımızın parmağını sıktı. O sırada hemen bir yoğunlaşma yaşandı. Gözleri açıktı ve kolları oynuyordu. Elif’in gülüşünü gördükten sonra mutluluktan göz yaşlarımızı tutamadık. Buradaki tüm çalışma arkadaşlarımız kahramanlık hikayesi yazıyor. Yemeden içmeden tüm Türkiye’ye umutlu, mutlu, güzel haberler vermeye çalışıyoruz.

İzmir depreminin sembol fotoğrafı 4

İzmir depreminin sembol fotoğrafı

Elif Perinçek'in annesi Seher Dereli Perinçek ile 10 yaşındaki ikiz ablaları Elzem ve Elif Perinçek de yaklaşık 23 saat sonra enkazdan yaralı olarak kurtarılmıştı. Ağabeyi 7 yaşındaki Umut ise enkazda yaşamını yitirmişti.

İzmir depreminin sembol fotoğrafı 5

İzmir depreminin sembol fotoğrafı

İzmir depreminin sembol fotoğrafı 6

İzmir depreminin sembol fotoğrafı

İzmir depreminin sembol fotoğrafı 7

İzmir depreminin sembol fotoğrafı

Daha fazla bilgi için:

http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/11506/iste-elif-mucizesinin-anlari.html

Görseller: İBB İstanbul İtfaiyesi

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Mucizenin fotoğrafı

İzmir depremi 2020

Hayatın içinden haberler