Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

MEB'den açıklama; sınavlar okulda yapılacak

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Yüz yüze, kısmen ya da tamamen uzaktan eğitim

Sınavlar okul binalarında yapılacak


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 27.10.2020 - MEB'den açıklama; sınavlar okulda yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bir genelge yayınlayarak sınavların okullarda yapılacağını duyurdu. Yüz yüze, kısmen ya da tamamen uzaktan eğitim alan öğrenciler sınavlara okul ortamında girecek.

MEB 81 ilin MEB müdürlüklerine gönderiği genelgede bu yarıyılda yapılacak sınavlarla ilgili bilgi paylaştı. Genelgeye göre haftada 2 gün yüz yüze ve diğer günlerde uzaktan eğitim alan ya da velisinin isteği üzerine sadece uzaktan eğitimle öğrenimine devam eden öğrenciler ile 2020-2021 eğitim öğretim yılı başlangıcından itibaren sadece uzaktan eğitime devam eden sınıflardaki öğrenciler için; sınavlar okul ortamında yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı

MEB'den açıklama; sınavlar okulda yapılacak - GHA

İstisnai durumlar

Ancak genelgede istisnai durumlara da dikkat çekildi. Buna göre kendisinde veya ailede birlikte kaldığı bireylerden herhangi birinde kronik rahatsızlığı bulunan ya da koronavirüs salgınından dolayı hasta veya temaslı olan öğrenci diğer öğrencilerle birlikte sınava alınmayacak. Buu durumdaki öürenci ya da öğrenciler, uygun bir zamanda ve izole bir ortamda ancak yine okul içinde sınava alınacak.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Covid-19

Milli Eğitim Bakanlığı

Hayatın içinden haberler