Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Yüz yüze eğitime başlanıyor

Genel | Haber | News

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıkladı

Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 05.10.2020 - Yüz yüze eğitime başlanıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı. Hangi okullar, hangi sınıflarda yüz yüze eğitim başlayacak, nasıl olacak ve ne zaman?

İşte detaylar;

Yüz yüze eğitim başlıyor 1

Yüz yüze eğitim başlıyor 2

Yüz yüze eğitim başlıyor 3

Yüz yüze eğitim başlıyor 4

Yüz yüze eğitim başlıyor 5

Yüz yüze eğitim başlıyor 6

Yüz yüze eğitim başlıyor

Yüz yüze eğitimin ayrıntıları

Yüz yüze eğitim 1'inci sınıfların ardından 12 Ekim’de 2, 3, 4'üncü sınıflar ile 8'inci ve 12'nci sınıflar için de başlıyor.

Yüz yüze eğitim 1'inci sınıfların ardından 12 Ekim’de 2, 3, 4'üncü sınıflar ile 8'inci ve 12'nci sınıflar için de başlıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un konuşmasından satır başları şöyle:

– Okullarımızda yüz yüze eğitime aşamalı olarak geçiyoruz. İkinci aşamaya geçmeye hazırız. 2-3-4-8 ve 12. sınıflarımız da yüz yüze eğitime başlayacak.

– 12 Ekim’de yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerimiz haftanın iki günü okulda olacaklar. Çocuklarımızın okulda kalış süresi kısaltılacak.

İsteyen gidecek, isteyen gitmeyecek

– Teknik ayrıntıları bu hafta içerisinde sizlerle paylaşacağız. Daha önce veli rızası önemli demiştik. Yine istemeyen velilerimiz çocuklarını okula göndermeyecek. Okullarda yoklama alınmayacak. Devamsızlık sorun olmayacak. Velisi tarafından okula gönderilmeyen öğrenci uzaktan eğitime devam edecek.

– Köy okullarında da yüz yüze eğitim başlıyor. İlk ve orta okul kademeleri açılıyor. İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun görüşlerine göre bazı okulların açılmaması ve kapatılması söz konusu olacak.

– Uzaktan eğitimin ana mecrası EBA’da tüm yayınlarımız günde üç kez tekrar ediliyor. Sorumlu oldukları içerikleri tekrar tekrar izleyebilirler. EBA’da ders anlatımları canlı sınıf uygulamaları öğrencilerimizin hizmetinde olmaya devam edecek.

– EBA destek merkezleri oluşturduk. İnternet ve bilgisayar sorunu olan öğrenciler oradan destek alabilirler. Öğrencilerimiz bu anlamda kendilerine en yakın noktaya ulaşabilirler. Bakanlık olarak 500 bin öğrencimize tablet ulaştıracağız. Önümüzdeki haftadan itibaren öğrencilerimize ulaşmaya başlayacak. Cihazların dağıtım süreci il milli eğitim müdürlükleri tarafından koordine edilecek.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Yüz yüze eğitim

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk

Hayatın içinden haberler