Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Faruk Günayer, “Bi Zamanlar” resim sergisi

Genel | Haber | News

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Faruk Günayer’in oryantalist tarzdaki yağlı boya eserleri

Sergi, Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 23.09.2020 - Faruk Günayer, “Bi Zamanlar” resim sergisi

Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi “Bi Zamanlar” sergisine ev sahipliği yapacak.

Resim Sanatçısı Faruk Günayer’in oryantalist tarzdaki yağlı boya eserleri 24 Eylül-13 Ekim 2020 tarihleri arasında sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Faruk Günayer, “Bi Zamanlar” resim sergisi 1

Faruk Günayer, “Bi Zamanlar” resim sergisi

24 Eylül Perşembe günü saat 18:00’de açılacak olan sergide sanatçı Faruk Günayer’in oryantalist tarzda eserleri yer alacak. İlk resim atölyesini İstanbul Kadıköy’de açan sanatçı Günayer, uzun yıllar oryantalist tablolar yaptı. Tarz olarak oryantalizmi seçme nedeni, geçmiş döneme ait sosyal yaşam ve tarihi mekanları günümüze taşıma isteği olduğunu söyleyen sanatçı tarihi kaynak ve dokümanları inceleyerek, tablolarında o döneme ait sosyal yaşamı gösteren kompozisyonlar oluşturdu.

Bugüne kadar çok sayıda öğrenci yetiştiren sanatçı, çalışmalarını halen Bodrum’daki Faruk Günayer Resim Atölyesi’nde sürdürüyor. Günayer haftanın belli günlerinde, resim sanatına gönül vermiş öğrencilerine, ders vermeye devam ediyor.

Faruk Günayer, “Bi Zamanlar” resim sergisi 3

Faruk Günayer, “Bi Zamanlar” resim sergisi

Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde “Bi Zamanlar” sergisi 24 Eylül-13 Ekim 2020 tarihleri arasında saat 10:00-22:00 saatleri arasında gezilebilecek.

Faruk Günayer Kimdir ?

Van’da doğdu. Evli ve 2 çocuk babası. İlk, orta ve liseyi İstanbul’da okudu. Haydarpaşa Lisesi’nde resim hocası Mehmet Pesen’in yönlendirmesiyle, Mimar Sinan Üniversitesi’ne girerek, grafik eğitimi aldı. Prof. Dr. Süheyl Ünver’den tezhip eğitimi aldı. Özel bir atölyede tezhip üzerine eğitim verip, öğrenciler yetiştirdi.

İş hayatını, İstanbul’un tanınmış reklam ajanslarında (Cen Ajans, Reklamevi, Ekol Ajans) grafiker ve art direktör olarak sürdürdü. 10 yıl kadar kendisine ait reklam ajansı ve basımevini yönetti.

Sergi konumu

Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Resim Sanatçısı Faruk Günayer

“Bi Zamanlar” resim sergisi

Hayatın içinden haberler