Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

TTB'den Bahçeli'ye yanıt

Genel | Haber | News

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Türk Tabipleri Birliği'nden MHP liderine yanıt

TTB; "Sözlerimizin arkasındayız..."

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 17.09.2020 - TTB'den Bahçeli'ye yanıt

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kapatılmasına yönelik çağrısının ardından Türk Tabipleri Birliği'nden yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, "Uyarı ve öneri paylaşmak etik sorumluluğumuzdur. Sözlerimizin arkasında, görevimizin başındayız" denildi.

Türk Tabipleri Birliği (TTB), MHP lideri Devlet Bahçeli'nin "TTB kapatılsın, yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılsın” şeklindeki çağrısına yazılı açıklamayla cevap verdi.

İşte o açıklama;

"Salgına Karşı Bilgilendirme ve Uyarı Türk Tabipleri Birliği’nin Yasal ve Etik Yükümlülüğü; Yaşama ve Yaşatma Mücadelemiz Tarihsel Hekimlik Sorumluluğunun Gereğidir!

Türk Tabipleri Birliği tarihin süzgecinden günümüze ulaşan iyi hekimlik değerlerinin vazgeçilmez temsilcisidir.

Giderek şiddetlenen ve binlerce insanımızın, onlarca hekim ile sağlık çalışanının ölümüne neden olan COVID-19 salgınının her aşamasında Türk Tabipleri Birliği bütün enerjisini insanlarımızın sağlık ve yaşam hakkını savunmak için harcamıştır.

Türk Tabipleri Birliği’nin salgına yönelik bilimsel verilere dayanan uyarı ve önerileri toplumun sağlık ve yaşam hakkı için kamuoyu ile paylaşması evrensel, yasal ve etik sorumluluğudur. COVID-19 salgınında kaybettiğimiz meslektaşlarımızı siyah kurdele ile anmak ve başka kayıplar olmasın diye çabalamak ise kaybettiklerimize ve yakınlarına karşı vefa borcumuzdur.

Türk Tabipleri Birliği ve hekimler dün olduğu gibi bugün de ve yarın da bu sorumluluğun gereğini yerine getirmeye devam edeceklerdir.

TTB Merkez Konsey üyeleri olarak sözlerimizin arkasında, görevimizin başındayız. 16.09.2020

Türk Tabipleri Birliği
Merkez Konseyi
"

TTB İnternet sitesi açıklaması

TTB İnternet sitesi açıklaması, Eylül 17 2020 - https://www.ttb.org.tr/

TTB sosyal medya açıklaması;

TTB Açıklamasına Kaynak:

https://www.ttb.org.tr/haber_goster.php?Guid=93b85328-f85d-11ea-ac22-808f4fde6d84

Bahçeli ne demişti?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Türk Tabipleri Birliği’nin kapatılmasını ve yöneticilerine adli işlem yapılmasını istedi.

Türk Tabipleri Birliği'nin (TTB) COVID-19 salgınına dair duyarlılığın ve tedbirlerin arttırılması için 14-18 Eylül 2020 tarihlerini "Yönetemiyorsunuz, Tükeniyoruz Haftası" ilan etmesinin ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den TTB kapatılsın çağrısı geldi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli - Görsel: MHP resmi internet sitesinden alıntıdır

Konu ile ilgili Twitter aracılığıyla mesaj yayınlayan Bahçeli şunları yazdı:

"Çağrım şudur: Türk Tabipler Birliği, bugünkü hassas dönemde, insan ve toplum sağlığı hakkında asılsız şaibe ve şüpheleri körüklemektedir. Bu nedenle sadece adında Türk bulunan Tabipler Birliği derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır. Yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalıdır."

 

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Türk Tabipleri Birliği

Devlet Bahçeli

Hayatın içinden haberler