Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Bodrum’un en ünlü mekanlarına mühür

Genel | Haber | News

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Gümbet barlar sokağı kapatıldı

25 bin işyerine uyarı yazıldı

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 31.08.2020 - Bodrum’un en ünlü mekanlarına mühür.

Not: Görseller temsilidir. Kapatılan ve/veya ceza uygulanan işyerleriyle alakası yoktur.

Bodrum ve mahallelerinde kurallara uymayan onlarca mekan mühürlendi. 25 bin işyerine uyarı yazılırken Gümbet barlar sokağı tamamen kapatıldı.

Bodrum Kaymakamlığı kolluk güçleri ve zabıta ekipleriyle biirlikte Bodrum'da ceza yağdırdı. 30 mekan mühürlendi. 1 milyon lira ceza kesildi, 25 bin iş yeri uyarıldı. 16 işletme süresiz mühürlendi, 11 iş yeri 4 günlüğüne 3 iş yeri ise 15 günlüğüne kapatıldı.

Bodrum’da koronavirüs denetimleri 2

Bodrum’da koronavirüs denetimleri

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle çalışmalarına izin verilmeyen eğlence kulübü işletmecileri kafe ruhsatı alarak eğlence kulüplerini işletmeye başlamışdı. Bodrum Kaymakamlığı Bodrum'da kafe ruhsatıyla gece kulübü olarak faaliyet gözteren iş yerlerini sınırsız olarak kapattı.

Sosyetenin ve ünlü isimlerin uğrak mekanı olan marina yat kulübü de sosyal mesafe kurallarına uymadığı gerekçesiyle Bodrum Kaymakamlığı tarafından 4 günlüğüne mühürlendi.

Dünyanın ilk yüzen diskosu olarak bilinen Catamaran da zabıta ekipleri tarafından sınırsız olarak kapatıldı. Yüzen dikonun ne zaman açılacağı bilinmiyor.

Bodrum’da koronavirüs denetimleri 3

Bodrum’da koronavirüs denetimleri

Türkiye’nin en ünlü gece kulüplerinin bulunduğu Gümbet barlar sokağında tüm eğlence kulüpleri kapatıldı. Ünlü isimlerin her gece sahne aldığı eğlence mekanlarının ne zaman açılacağı bilinmiyor.

Pandemi sürecindeki 3 kurala uymayan ücretli plajlar da kapatılmaya başlandı. Mesafenin, hijyenin ve maskenin hiçe sayıldığı bazı plaj kulüplerin de kapılarına mühür vuruldu. Bazı işletmeler ise mühürlenmelerine tepki göstererek alkışla protesto yaptı.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Bodrum koronavirüs denetimleri

Bodrum Kaymakamlığı

Hayatın içinden haberler