Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Bodrum Kent Konseyi'nden "yerinde" tepki

Genel | Haber | News

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Bodrum'da 36 saat su yok

Bodrum Kent Konseyi açıklama yaptı

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 15.08.2020 - Bodrum Kent Konseyi'nden "yerinde" tepki

Bodrum'u son olarak 36 saat susuzluğa mahkum eden ana iisale hattı boru patlamasına Bodrum Kent Konseyi'nde yerinde tepki. Kent Konseyi patlamanın olduğu noktada basın açıklaması yaptı.

Bodrum Kent Konseyi, içme suyu hattında meydana gelen patlamalara çözüm bulunmasını istedi. Bodrum Kent Konseyi üyesi bir grup, Torba Mahallesi'ndeki içme suyu hattında patlamanın meydana geldiği noktada toplandı.

Bodrum Kent Konseyi Başkanı Arif Yılmaz

Bodrum Kent Konseyi Başkanı Arif Yılmaz

Bodrum Kent Konseyi Başkanı Arif Yılmaz, hatta bugüne kadar çok sayıda patlamanın olduğunu, hijyenin çok önemli olduğu salgın döneminde de defalarca susuzluk yaşadıklarını söyledi.

Yılmaz konuşmasını şöyle sürdürdü;

"Turizmde en çok geliri sağlayan üçüncü il Muğla'da, onun turizmin incisi dünyaca marka olmuş ilçesi Bodrum ve onun cefakar halkı da bu ilgisizliği hak etmiyor. Bodrum Kent Konseyi olarak öncelikle DSİ ya da Büyükşehir Belediyesi demeden yetkililerden sorunun çözümünü bekliyoruz."

Ne olmuştu?

Bodrum'un tümünde 36 saat su kesintisi

DSİ ana isale hatlarındaki patlak nedeni ile Bodrum'da 36 saatlik su kesintisi yaşanacağı duyuruldu.

Bodrum Torba’da ana depo çıkışında DSİ’ye ait ana isale hattında meydana gelen arıza nedeniyle ilçe genelinde 36 saatlik su kesintisi yaşanacağı açıklandı.

Bodrum'un tümünde 36 saat su kesintisi 1

Bodrum'un tümünde 36 saat su kesintisi

Muğla Büyükşehir Belediyesi (MUSKİ) tarafından yapılan açıklamada "15 Ağustos Cumartesi günü Torba ana depo çıkışında meydana gelen 1000’lik CTP arızası nedeniyle Bodrum ilçesi genelinde su kesintisi yaşanacak. Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ ekipleri hemen arızaya müdahale edilmiş ve vatandaşların susuz kalmaması için çalışmalara başlanmışıtır" denildi.

MUSKİ açıklaması

DSİ Hatları’ndaki patlak nedeni ile 36 Saatlik Su Kesintisi Bodrum Torba’da ana depo çıkışında Devlet Su İşleri’ne ait Ana İsale hattında meydana gelen arıza nedeniyle ilçe genelinde su kesintisi yaşanacak. 15 Ağustos Cumartesi günü Torba Ana depo çıkışında meydana gelen 1000 lik CTP arızası nedeniyle Bodrum ilçesi genelinde su kesintisi yaşanacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ ekipleri hemen arızaya müdahale etmiş ve vatandaşların susuz kalmaması için çalışmalarını başlatmıştır. Muğla’nın Bodrum ilçesinde Devlet Su İşleri tarafından yapılan ve bugüne kadar 1780 defa patlayan su hatları nedeni ile 4.5 Milyon metreküp su boşa gitmiş, onarım, iş gücü, personel gideri ve su ücreti olarak yaklaşık maliyette 29 milyon lirayı bulmuştur.

Bodrum'un tümünde 36 saat su kesintisi 2

Bodrum'un tümünde 36 saat su kesintisi

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından teknik olarak uygun olmadığı tespit edildiğinden kabulü yapılmayan Devlet Su İşleri hatları konusu Cumhurbaşkanı’nın 30 Büyükşehir Belediye Başkanı’nı kabulünde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün tarafından Cumhurbaşkanlığı makamına iletilmiş ve bu konunun bir an önce çözüme kavuşması talep edilmiştir.

Özellikle yaz aylarında dünyanın ve Türkiye’nin en gözde tatil mekanlarından biri olan Bodrum’da nüfus 10 katına çıkarken su ihtiyacı da katlanıyor. Devlet Su İşleri’nin hatlarının sürekli patlaması, arıza vermesi nedeni ile vatandaşlar en küçük arızada bile yaklaşık 36 saat susuz kalıyor. Devlet Su İşleri’nin bir an önce su hatlarında sürekli yaşanan bu sorunu çözüme kavuşturması, vatandaşların mağduriyetinin önüne geçmesi bekleniyor.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Bodrum'da su kesintisi

Bodrum Kent Konseyi Başkanı Arif Yılmaz

Hayatın içinden haberler