Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Koronavirüs Bilim Kurulu KARARINI AÇIKLADI

Genel | Haber | News

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Yeni eğitim yılı (okula giderek) 21 Eylül 2020 günü başlıyor

Uzaktan eğitim 31 Ağustos günü başlıyor

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 12.08.2020 - Yüzyüze eğitim 21 Eylül'de başlıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yaptı. Selçuk Bilim Kurulu'nun okullarda yüzyüze eğitimin 21 Eylülde başlamasını tavsiye ettiğini belirtti.

Selçuk buna yönelik hazırlıkları tamamladıklarını belirterek, "Bilim Kurulu'nun tavsiye kararları doğrultusunda aşamalı ve seyreltilmiş eğitime başlıyoruz. 31 Ağustos'da Okulları uzaktan eğitimle açıyoruz. 21 Eylül'de de aşamalı ve seyreltilmiş yüzyüze eğitimi başlatıyoruz" dedi.

Koronavirüs Bilim Kurulu 2

Gündem yoğun

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuşmasını şöyle sürdürdü;

"Yüzyüze eğitim alamayan öğrenciler uzaktan eğitim ile devam edecekler. Maske tedariği bakanlığımız tarafından sağlanacak. Okullarımızın uyması gereken hijyen standartları konusunda gereken bilgileri yayınlamıştık. 2000 denetmenimiz şu anda sahada okullarımızı denetliyor. Salgın şartları nedeniyle temizlik personeli sayısında artışa gitmiş durumdayız. Ve temizlik personeli alacağız."

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk

Okullarda temizlik ve hijyen hizmetleri için yeni personel allımına da başlayacaklarını belirten Bakan Selçuk konuşmasını şöyle sürdürdü;

"Okullarımıza mali destek ve teknik destek için gereken planlamaları yaptık. İl müdürlerimizle toplantı yapacağız. Destekler okullarımıza ulaştırılacak. Yani sahadayız. Bu çalışmalarda ve yol haritamızda Bilim Kurulunu da bilgilendirmeyi planlıyoruz."

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk

Okullar ne zaman açılacak?

Hayatın içinden haberler