MUĞLA TEMSİLCİLERİ HABERLERİ

GENEL SPOR HABERLERİ

Spor Haberleri 1
HABER

TYF 2021 Optimist Türkiye Şampiyonası

SPOR HABERLERİ

TYF 2021 Optimist Türkiye Şampiyonası Takım Yarışı

Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü birinci

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 02 Ekim 2021 - TYF 2021 Optimist Türkiye Şampiyonası

Türkiye Yelken Federasyonu’nun (TYF) 2021 yılı Faaliyet Programı’nda yer alan TYF 2021 Optimist Türkiye Şampiyonası 24-30 Eylül tarihleri arasında Bodrum-Muğla’da gerçekleştirildi. Ödüller sahiplerini buldu.

Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelken Şubesi ev sahipliğinde düzenlenen şampiyonada dereceye giren yelkencilere ödülleri takdim edildi. Ödül töreninde konuşan Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak şampiyonanın düzenlenmesinde emeği geçen Bodrum Kaymakamlığı’na, Bodrum Belediyesi’ne ve ev sahibi B.B. Bodrumspor Yelken Şubesi’ne teşekkür etti.

Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar ise konuşmasında sporun her dalının çok özel ve çok güzel olduğunu ve insani gelişimde madden ve manen çok büyük katkıları olduğunu vurgularken “Çocuklarımızın geleceği, ileride ülkemizi temsil edecek gençlerin sporla büyümesi bizim için artı ve büyük bir gurur. Bu sebeple tüm sporcularımızı tebrik ediyorum gözlerinden öpüyorum” dedi.

Konuşmaların ardından dereceye giren sporculara ödülleri Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, TYF Başkan Vekili Ceyhun Üstüner, TYF MHK Başkanı Hakan Kütük ve Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İlknur Ülküm Seferoğlu tarafından verildi.

TYF 2021 Optimist Türkiye Şampiyonası 2

TYF 2021 Optimist Türkiye Şampiyonası, arşiv - TYF

Takım yarışları

TYF 2021 Optimist Türkiye Şampiyonası Takım Yarışı'nda birinci sırayı Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü aldı. Her kulübün en iyi dereceye sahip iki erkek iki de kız sporcusunun derecelerinin toplamı ile 16 takım belirlendi.

Yarışa katılan takımlar, İçmeler açıklarında kurulan parkurda mücadele etti. Oldukça çekişmeli geçen takım yarışlarının ardından ödül töreni düzenlendi. Törende konuşan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, yelken sporuna destek olmak için çalıştıklarını söyledi.

TYF 2021 Optimist Türkiye Şampiyonası, Ahmet Aras

TYF 2021 Optimist Türkiye Şampiyonası Takım Yarışları ödül töreni

TYF Sportif Direktörü Fatih Özmen ise organizasyonun, Bodrum'da yapılacak 2022 Optimist Dünya Şampiyonası öncesi iyi bir tecrübe olduğunu, daha fazla faaliyet gerçekleştirerek tecrübelerini artırmayı hedeflediklerini belirtti.

Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübünün şampiyon olduğu takım yarışlarında, Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesi ikinci, Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelken Şubesi de üçüncü sırayı elde etti.

Takımlara kupalarını Belediye Başkanı Ahmet Aras, TYF Yönetim Kurulu Üyesi Enver Çoban ve Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelken Şubesi Sorumlusu Hadi Türk takdim etti.

PUAN TABLOLARI & MAÇ SONUÇLARI

TFF Süper Lig, Misli.Com 2. Lig, Misli.Com 3. Lig, BAL, SAL maç sonuçları, Fikstür ve Puan Tabloları için burayı tıklayın

Gümüşlük dolmuş saatleri

TAGS;

TYF 2021 Optimist Türkiye Şampiyonası

TYF 2021 Optimist Türkiye Şampiyonası Takım Yarışı

Spor haberleri