MUĞLA TEMSİLCİLERİ HABERLERİ

GENEL SPOR HABERLERİ

Spor Haberleri 1
HABER

Stefan Kuntz imzayı attı

SPOR HABERLERİ

A Millî Erkek Futbol Takımının yeni teknik direktörü Stefan Kuntz

A Millilerde yeni dönem

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 20 Eylül 2021 - Stefan Kuntz imzayı attı

A Millî Erkek Futbol Takımının yeni teknik direktörü Stefan Kuntz için resmi imza töreni bugün Riva'da gerçekleştirildi. TFF Başkanı Nihat Özdemir, "yeni dönemin A Milli Takımımız ve Türk futbolu için hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde düzenlenen imza törenine TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, TFF Başkan Vekili Mehmet Baykan, TFF Başkan vekili Erhan Kamışlı, TFF Başkan vekili Ali Düşmez, TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi, Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Çağlar, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Akıncıoğlu, TFF Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Erdem, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Nuri Akın, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Hacıkerimoğlu, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Selim Soydan, TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş katıldı.

Törende bir konuşma gerçekleştiren ve Stefan Kuntz ile 3 yıllık anlaşma yaptıklarını belirten TFF Başkanı Nihat Özdemir, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

TFF Başkanı Nihat Özdemir, A Millî Erkek Futbol Takımının yeni teknik direktörü Stefan Kuntz

TFF Başkanı Nihat Özdemir (solda), A Millî Erkek Futbol Takımının yeni Teknik Direktörü Stefan Kuntz

"Bugün Türk futbolu için yeni bir döneme başlıyoruz. A Milli Takımımızın yeni teknik direktörü Sayın Stefan Kuntz ile imza törenimizi birazdan gerçekleştireceğiz. Öncelikle, Şenol Güneş hocamıza bugüne kadar olan katkıları için teşekkür etmek istiyorum. Sayın Şenol Güneş, çok değerli, dünya tecrübesinde bir isim ve A Milli Takımımıza unutamayacağımız hizmetlerde bulundu. Kendisine bir kez daha, bundan sonraki yaşamında, sağlık ve başarı diliyorum. Yeni hocamızla, ilk sınavı, Ekim ayındaki maçlarımızda vereceğiz. Öncelikle, kalan 4 maçta, özellikle Norveç maçında, tüm ülkemizi, Milli Takım etrafında birleşmeye davet ediyorum. Başaracaksak hep birlikte başaracağız. A Milli Takımımız, her şeyin üstünde ve hepimizin vazgeçilmez tutkusudur. Başka Milli Takımımız da yok. 20 yıl sonra Dünya Kupasına katılmayı istiyoruz ve inşallah da bunu başaracağız. Hiç arzu etmiyoruz ama eğer ki başaramazsak, gerekli dersleri çıkaracağız ve yeniden ayağa kalkıp, yolumuza devam edeceğiz. Hemen önümüzdeki turnuvaya, yani Almanya’da düzenlenecek 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası finallerine hazırlanacağız."

Konuşmaların ardından TFF Başkanı Nihat Özdemir ile Stefan Kuntz, sözleşmeyi imzaladı ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Stefan Kuntz kimdir?

Stefan Kuntz 30 Ekim 1962 tarihinde Almanya Neunkirchen de doğdu. Alman teknik direktör ve santrfor mevkisinde oynamış eski millî futbolcu.

1995 yılında Beşiktaş'da futbol oynadı. Türkiye'de 32 lig, 2 kupa maçına çıktı. Futbolculuk kariyerinde pek çok takımda top koşturan Kuntz teknik direktörlüğe 199 yılında başladı. Çalıştırdığı ilk takım Borussia Neunkirchen oldu. 2016 yılında Almanya U-21 takımını çalıştırmaya başladı ve takımı 2017 UEFA Avrupa 21 Yaş Altı Futbol Şampiyonası'nda şampiyon oldu.

17 Eylül 2021'de Almanya Futbol Federasyonu, Türkiye ile görüşen Kuntz'un önünü açmak için sözleşmesinin feshedildiğini açıkladı. Kuntz Almanya Bundesliga'da 2 kez gol krallığı yaşadı.

 

PUAN TABLOLARI & MAÇ SONUÇLARI

TFF Süper Lig, Misli.Com 2. Lig, Misli.Com 3. Lig, BAL, SAL maç sonuçları, Fikstür ve Puan Tabloları için burayı tıklayın

Gümüşlük dolmuş saatleri

TAGS;

Stefan Kuntz

TFF

Spor haberleri