Spor Haberleri 1
HABER

Milli gururumuz yuvaya döndü

SPOR HABERLERİ

Muğla'nın 16 yaşındaki Milli Gururu

Lise 1. sınıf öğrencisi rakiplerini ezdi geçti

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 24 Temmuz 2021 - Dünya Şampiyonu gururumuz memleketinde

Dünya Yıldızlar Güreş Şampiyonası'nda 57 kilogramda şampiyon olarak tarihe geçen Muğla Köyceğizli 16 yaşındaki sporcu Selvi İlyasoğlu memleketine döndü.

Macaristan’ın Budapeşte Kentinden Dünya Şampiyonu Olarak dönen Milli Sporcumuz Köyceğiz'li Selvi İlyasoğlu'nu çiceklerle ve Türk bayraklarıyla coşkulu bir şekilde karşılandı. Dalaman Havalimanı'na gelen İlyasoğlu az ama öz bir grup tarafından coşkuyla kucaklandı.

sporcu Selvi İlyasoğlu 1

Şampiyon sporcu Selvi İlyasoğlu - GHA

Dünya Şampiyonu Selvi İlyasoğlu'nu karşılamaya, Köyceğiz Kaymakamı Erdinç Dolu, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Köyceğiz Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Kaleli ve Köyceğiz İlçe Mili Eğitim Müdürü Fazıl Karabağ, şampiyonumuzun ailesi ve çocuklar karşıladı.

Şampiyon sporcu Selvi İlyasoğlu - GHA 2

Şampiyon sporcu Selvi İlyasoğlu - GHA

Köyceğiz Belediye Belediye Başkanı Kamil Ceylan şunları söyledi;

"Macaristan’ın Budapeşte kentinde düzenlenen Dünya Yıldızlar Güreş Şampiyonasında Milli Forma ile mücadele eden Köyceğiz Belediyespor Bayan Güreş Takımı Sporcumuz, Kızımız, Milli Güreşçimiz Selvi İlyasoğlu, Dünya Şampiyonu olarak Ülkemizi, İlimiz Muğla'yı ve İlçemiz Köycegiz'i gururlandırmıştır. Kendisini yürekten tebrik ediyorum. Ayrıca İlyasoğlu Ailesini, Köyceğizspor Bayan Güreş Takımının Değerli Antrenörü Elis Yıldız'ı ve diğer emeği geçen herkesi kutlarım.Daha nice başarıları birlikte kutlamak dileğiyle."

Şampiyon sporcu Selvi İlyasoğlu - GHA 3

Şampiyon sporcu Selvi İlyasoğlu - GHA

 

PUAN TABLOLARI & MAÇ SONUÇLARI

TFF Süper Lig, Misli.Com 2. Lig, Misli.Com 3. Lig, BAL, SAL maç sonuçları, Fikstür ve Puan Tabloları için burayı tıklayın

Gümüşlük dolmuş saatleri

TAGS;

Selvi İlyasoğlu

Köyceğiz Belediyespor

Spor haberleri