Spor Haberleri 1
HABER

Köyceğiz'in Milli gururu dünya şampiyonu oldu

SPOR HABERLERİ

Muğla'nın 16 yaşındaki Milli Gururu

Lise 1. sınıf öğrencisi rakiplerini ezdi geçti

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 23 Temmuz 2021 - Muğlalı sporcu dünya şampiyonu

Muğlanın gururu 16 yaşındaki sporcu dünya şampiyonu oldu. Henüz lise öğrencisi olan Selvi İlyasoğlu yenilgisiz şampiyon oldu.

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de devam etmekte olan Dünya Yıldızlar Güreş Şampiyonası Kadınlarda midere çıkan 16 yaşındaki sporcumuz Selvi İlyasoğlu tüm rakiplerini yenerek dünya şampiyonu oldu.

Köyceğiz Belediyespor'un sporcusu Selvi İlyasoğlu

Köyceğiz Belediyespor'un sporcusu Selvi İlyasoğlu

Ülkemizi 57 kg'da temsil eden ve yaşca büyük rakipleriyle güreçebilmek için doktor raporuyla mindere çıkan İlyasoğlu sırasıyla ABD'li Marina Cosme'yi 6-0, çeyrek finalde Moğol rakibi Byambasuren'i 4-3, yarı finalde Avrupa 2'ncisi Rus rakibi Angelina Pervukhina'yı 5-2 yendi. Güreşçimiz finalde İsveçli Tindra Olivie Dalmyr'ı da yenerek şampiyonluğa ulaştı.

Çocuk yaşta şampiyon

Milli Güreşçi Selvi İlyasoğlu Muğla Köyceğiz Naip Hüseyin Anadolu Lisesi öğrencisi. Neredeyse bebekliğinden ititbaren sporla ilgilenen İlyasoğlu hemen hemen hiç yenilgisiz geçirdiği psor yaşamını daha çocuk yaşta dünya şampiyonluğu ile taçlandırmış oldu.

 

PUAN TABLOLARI & MAÇ SONUÇLARI

TFF Süper Lig, Misli.Com 2. Lig, Misli.Com 3. Lig, BAL, SAL maç sonuçları, Fikstür ve Puan Tabloları için burayı tıklayın

Gümüşlük dolmuş saatleri

TAGS;

Selvi İlyasoğlu

Köyceğiz Belediyespor

Spor haberleri