Spor Haberleri 1
HABER

Galatasaray'ın 38. başkanı, Burak Elmas oldu

SPOR HABERLERİ

Yeni başkan Burak Elmas

41 oy farkla kazandı

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 19 Haziran 2021 - Galatasaray'ın 38. başkanı, Burak Elmas oldu

Galatasaray'da seçimli olağan genel kurulda 1541 oyla yarışı kazanan Burak Elmas, sarı kırmızılı kulübün 38. başkanı oldu.

Galatasaray'da genel kurul üyeleri seçime yoğun ilgi gösterdi. Seçim için 4 bin 731 üyenin liseye gelerek, kartlarını aldıkları duyuruldu. Yeni tip koronavirüs önlemlerinin alındığı genel kurulda, üyelerin Galatasaray Lisesi ile oy kullanılan sınıfların önünde uzun kuyruklar oluşturduğu görüldü.

Resmi sonuçların ilan edilmesiyle başkan Burak Elmas olurken, salonda büyük coşku yaşandı. Burak Elmas'ın rakibi Eşref Hamamcıoğlu, yaptığı konuşmayla Elmas'ı tebrik etti. Hamamcıoğlu'nun ardından mikrofonu eline alan Elmas, taraftarlara ve ailesine teşekkür etti.

Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas

Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas

Sonuçlar;

Burak Elmas: 1541

Eşref Hamamcıoğlu: 1500

Metin Öztürk: 893

Yiğit Şardan: 679

İbrahim Özdemir: 92

Burak Elmas kimdir?

1974 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Burak Elmas, ünlü iş adamı Sezgin Elmas’ın oğludur. Baba tarafından aslen Giresunlu olan Elmas, Avusturya Lisesi’nden mezun olduktan sonra University of Denver’da Finans ve Pazarlama eğitimi aldı. Elmas, Sezginler Holding A.Ş., Exel Depolama ve Dağıtım Hizmetleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yaptı.

Üç dönem Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alan Elmas’ın 2017 yılında Galatasaray Başkanlığı adaylığı için de ismi geçti. Özhan Canaydın döneminde futbol şube sorumlusu olarak görev alan Burak Elmas eski Galatasaray Başkanı Faruk Süren’in de damadıdır. Yelda Süren ile evliliğinden bir oğlu ve birde kızı vardır.

PUAN TABLOLARI & MAÇ SONUÇLARI

TFF Süper Lig, Misli.Com 2. Lig, Misli.Com 3. Lig, BAL, SAL maç sonuçları, Fikstür ve Puan Tabloları için burayı tıklayın

Gümüşlük dolmuş saatleri

TAGS;

Burak Elmas

Galatasaray

Spor haberleri