Spor Haberleri 1
HABER

Fatih Terim'in aslanları

SPOR HABERLERİ

Evinin bahçesine 2 aslan heykeli yaptırdı

Heykeller 3 ayda tamamlandı

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 17 Haziran 2021 - Fatih Terim'in evine bakın ne koydurttu?

Teknik direktör Fatih Terim Bodrum Türkbükü Mahallesi'ndeki evine öyle birşey sipariş ettiki görenler, "aşk budur" dedi.

Efsane teknik direktörü Fatih Terim, Bodrum'un Türkbükü Mahallesi'ndeki evi için 2 adet aslan heykeli yaptırdı. Bodrum'da yaşayan sanatçı ve eğitmen Hasan Cingiz'in hazırladığı heykeller büyük beğeni topladı.

Bodrum'da heykel sanatı eğitimi de veren ve Bodrum sahilindeki meşhur süngerci heykelini 2015 yılında yapan heykeltraş Hasan Cingiz, 3 aylık çalışma sonunda Terim için 2 aslan heykeli döktü.

Gerçek aslan ölçülerindeki heykel, fiberglas, demir, çelik ve mermer tozundan hazırlandı. 2 heykel, Fatih Terim'in Türkbükü Mahallesi'ndeki evine yerleştirildi. Heykeltıraş Cingiz'e teşekkür eden Terim, aslan heykelinin yanında fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi. Heykaltraş Cİngiz de bu pozu sosyal medya hesabından paylaştı.

heykeltraş Hasan Cingiz, aslan heykeli, Fatih Terim, Haziran 2021

Heykeltraş Hasan Cingiz, aslan heykeli, Fatih Terim, Haziran 2021

Süngerci heykelini de o yaptı

Heykeltıraş Hasan Cingiz 2015 yılında meşhur süngersi heykelini yapmıştı. Neyzen Tevfik Caddesi'nin sahil tarafında mermer kaide üstüne polyesterden yapılan 2 metrelik heykel büyük beğeni topladı.

Heykelin yanına ilçede bilinen sünger avcılarının isim plaketlerinin çakılı olduğu bir mermer blok da yerleştirildi. Heykelin açılışı 2015 yılı Şubat ayında yapıldı.

Heykeltraş Hasan Cingiz, Süngerci heykeli, Bodrum, Haziran 2021

Heykeltraş Hasan Cingiz, Süngerci heykeli, Bodrum, Şubat 2015

PUAN TABLOLARI & MAÇ SONUÇLARI

TFF Süper Lig, Misli.Com 2. Lig, Misli.Com 3. Lig, BAL, SAL maç sonuçları, Fikstür ve Puan Tabloları için burayı tıklayın

Gümüşlük dolmuş saatleri

TAGS;

Fatih Terim

Heykeltraş Hasan Cingiz

Spor haberleri