Spor Haberleri 1
HABER

Bölgesel Amatör Lig (BAL) Haziran'da başlıyor

SPOR HABERLERİ

Federasyondan kulüplere BAL gibi sürpriz

İstemeyen takımlar hak kaybı olmaksızın BAL'a katılmayacak

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 11 Mayıs 2021 - Bölgesel Amatör Lig (BAL) Haziran'da başlıyor

TFF Bölgesel Amatör Lig'lerin (BAL) Haziran ayının ilk haftasında başlayacağını duyurdu. Üstelik kulüpleri kurtaracak bir sürprizle!..

2019-2020 sezonunda koronavirüs önlemleri çerçevesinde tatil edilen liglerden olan Bölgesel Amatör Ligi (BAL) 2 kez ertelendi. Son olarak Mayıs ayında başlayacağı açıklanan BAL bu kez de pandemi ve yaz sıcakları engeline takıldı.

Kulüpler dinlendi

Federasyonun son kararı Haziran ayının ilk haftası hızlandırılmış fikstür şeklinde oldu. Ayrıca kulüplere de hak kaybetmeden oynamama ya da oynama tercihi yapma fırsatı da tanındı. yeni duruma göre BAL fikstürleri de bölgelere göre yaniden hazırlanacak. Muğla'da Süper Amatör Küme'de son şampiyon Gümüşlükspor ve bölgesindeki diğer takımlar da bir karar verecekler.

TFF'nin resmi internet sitesinde yer alan açıklama şöyle;

"BAL müsabakaları yeni bir statü ve gruplandırma ile oynanacak
11.05.2021

BAL müsabakaları yeni bir statü ve gruplandırma ile oynanacak

2020-2021 Sezonu BAL müsabakalarının statüsü belirlenmiş, gruplandırılması ve fikstür çekimi tamamlanmışken TFF Sağlık Kurulu, Covid-19 nedeniyle 09 Nisan 2021 tarihinde şartların elverişli olmamasından dolayı lig organizasyonunun yeni riskler taşıdığı konusunda görüş birliğine vararak ligin Mayıs ayının son haftasına kadar oynatılmaması kararı almıştı.

Ayrıca, 30 Nisan-17 Mayıs 2021 tarihlerini kapsayan 17 günlük tam kapanma kararı verilmesi ve bu dönemde takımların antrenman yapmalarının durdurulması BAL müsabakalarının başlama tarihini Haziran ayının 1. haftasına çekmiştir.

Gelinen süreçte, sezon sonunun yaklaşmış olması, sıcakların başlaması, Covid-19 riskinin devam etmesi nedeniyle bazı kulüplerin BAL'da oynama haklarını kaybetmeden bu sezon oynamama taleplerini, bazı kulüplerin de sıkıştırılmış bir takvim ile ligin yeni bir statüyle oynatılması taleplerini dikkate alan Türkiye Futbol Federasyonu, kulüplerin lige katılıp katılmama kararını belirli kıstaslar koyarak kulüplere bırakmıştır.

Bu sezon lige katılmayarak 2021-2022 sezonunda lige katılmak isteyen kulüpler EK:1'deki dilekçeyi, bu sezon sıkıştırılmış bir takvim ve yeni bir statü ile lige katılmak isteyen kulüpler ise EK:2'deki dilekçeyi en geç 21 Mayıs 2021 tarihine kadar Federasyona göndereceklerdir."

EK 1 (TIKLA)
https://www.tff.org/Resources/TFF/Auto/7627116dd4444064a5d26129c8deace5.pdf

EK 2 (TIKLA)
https://www.tff.org/Resources/TFF/Auto/08eb838a65814bc786ba1cd6fd236ea7.pdf

TASKK başkanından açıklama

Türkiye Futbol Federasyonu(TFF) Başkan Vekili ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu(TASKK) Genel Başkanı Ali Düşmez, ASKF başkanlarına yazılı açıklama gönderdi. Açıklama şöyle;

''2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig müsabakaları yeni bir statü ve yeni bir gruplandırma ile Haziran ayının 1. haftasında başlatılacak

Öncelikle BAL’a katılma hakkı olan 266 kulübe lig’e katılıp katılmayacakları yazılı olarak sorulacak, bu sezon katılmayacağını belirten kulüplerin BAL’a katılım hakkı saklı tutulup 2021-2022 sezonuna katılabileceklerdir.

Bu sezon sıkıştırılmış bir takvim ile oynatılacak BAL’a katılacağını belirten kulüpler yeni bir gruplandırma ve yeni bir statü ile BAL’a katılabilecekerdir.

Ekde TFF tarafından BAL kulüplerine gönderilecek yazı ve yazı ekinde katılıp katılmayacağını belirten dilekçe örnekleri vardır. Resmi olarak 11 Mayıs 2021 tarihinde kulüplere tebliğ edilecek yazı ekindeki katılıp katılmama dilekçelerini kulüplerimiz en geç 21 Mayıs 2021 tarihi mesai bitimine kadar mutlaka TFF’ye bildireceklerdir.

Konu öncelikle ASKF Başkanlarımızın bilgisine sunulmuş olup iliniz BAL kulüplerini bilgilendirebilirsiniz.

Ali DÜŞMEZ - Genel Başkan
"

PUAN TABLOLARI & MAÇ SONUÇLARI

TFF Süper Lig, Misli.Com 2. Lig, Misli.Com 3. Lig, BAL, SAL maç sonuçları, Fikstür ve Puan Tabloları için burayı tıklayın

Gümüşlük dolmuş saatleri

TAGS;

TFF BAL kararını verdi

TASKK, kulüpleri dinledi

Spor haberleri