Spor Haberleri 1
HABER

Yalıkavak Türkan Saylan Spor Kompleksi açıldı

SPOR HABERLERİ

Türkan Saylan Spor Kompleksi

Şampiyona yakışan salon

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 09 Mart 2021 - Yalıkavak Türkan Saylan Spor Kompleksi açıldı

2020-2021 THF Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde namağlup lider, EHF Avrupa Kupası’nda ise yarı finale yükselen temsilcimiz Yalıkavakspor’un antrenmanlarını yapıp maçlarını oynayacağı yeni çok amaçlı spor tesisinin açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla belediye başkanlığına vekalet eden Bodrum Belediyesi meclis üyesi Ayşenaz Gültekin Öncel, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, iş insanı Coşkun Aras, meclis üyeleri, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, Yalıkavak Spor Kulübü Başkanı Mehmet Esen ile yöneticiler, hentbol takımı oyuncuları ve spor severler katıldı.

Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle hayırsever iş insanı Coşkun Aras tarafından yaptırılan Yalıkavak Spor Salonu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde hizmete girdi. Spor kompleksine; Türkiye'de eğitim, sağlık ve daha birçok konuda büyük emeği geçen, yerel ve uluslararası sayısız başarılı çalışmaya imza atan, Prof. Dr. Türkan Saylan’ın adı verildi.

Yalıkavak Türkan Saylan Spor Kompleksi açıldı, 08 Mart 2021 - GHA

Yalıkavak Türkan Saylan Spor Kompleksi açıldı, 08 Mart 2021 - GHA

Yalıkavak Spor Kulübü Başkanı Mehmet Esen tesisin ve kurumsallaşmanın önemine dikkat çekerek Aras'lara teşekkür etti. Esen şunları söyledi;

Bu yıl oynadığımız tüm maçlarda galip geldik, bu başarıyı sporcularımız ve teknik kadromuz her gün çalışarak elde ettiler. Belki bu başarılar gün gelecek unutulacak ama belediye başkanımız Ahmet Aras’ın ve iş insanı Coşkun Aras’ın katkılarıyla yapılan bu tesis hiçbir zaman unutulmayacak, her zaman akıllarda kalacak. Bunun için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Bodrum Belediyesi Kültür ve sosyal işlerden sorumlu Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutkun, yaptığı konuşmada şunları söyledi;

Bu tesiste herkesin bir katkısı var, ben inanıyorum ki hentbol takımımız birçok başarıya bu tesiste imza atacaktır. Tesisimizin Türk sporunu hayırlı olmasını temenni ediyorum."

Yalıkavak Türkan Saylan Spor Kompleksi açıldı, 08 Mart 2021 - GHA

Yalıkavak Türkan Saylan Spor Kompleksi açıldı, 08 Mart 2021 - GHA

Tesisi yaptıran iş insanı Coşkun Aras gençleri spora kazandırmanın önemine değinerek koınuşmasını şöyle sürdürü;

Bu fırsatı Bodrum’a ve Bodrumlu gençlere armağan etmek istedik. İnanıyorum ki özellikle Yalıkavakspor Hentbol Takımı burada çok kupalar kazanacak. Bu yıl da bu başarıların başlamasını temenni ediyorum, tesisimizin Bodrum’a hayırlı olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da konuşmasında tesisi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'ne yetiştirmek için çabaladıklarını belirtti.

Bodrum Belediye meclis üyesi Ayşenaz Gültekin Öncel, “Bodrum'un ve Türkiye'nin gururu Kadın Hentbol Takımımız ligde namağlup liderliğini sürdürürken Avrupa'da da yarı finale adını yazdırdı. Bizlere yaşattığınız bu gurur karşısında ne yapsak azdır" dedi.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, “Bu sınırlı imkanlarla büyük başarılara imza atan hentbol takımımızın, yapılan bu tesisle daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum ve hepinize başarılar diliyorum. Bu güzel spor salonunun ilçemize ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından hayırsever iş insanı Coşkun Aras’a, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras tarafından teşekkür plaketi verildi.

PUAN TABLOLARI & MAÇ SONUÇLARI

TFF Süper Lig, Misli.Com 2. Lig, Misli.Com 3. Lig maç sonuçları ve puan tabloları için burayı tıklayın

Gümüşlük dolmuş saatleri

TAGS;

Yalıkavak Türkan Saylan Spor Kompleksi

Yalıkavak Spor Kulübü

Spor haberleri