Spor Haberleri 1
HABER

Medipol Başakşehir'e ırkçı saldırı

SPOR HABERLERİ

Paris Saint Germain-Medipol Başakşehir maç bugün oynanacak

Paris Saint Germain ve Medipol Başakşehir sahadan çekildi

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 07 Aralık 2020 - Medipol Başakşehir'e ırkçı saldırı

Paris Saint Germain-Medipol Başakşehir maçı, dördüncü hakeminin, yardımcı antrenör Webo'ya ırkçı söylemde bulunduğu gerekçesiyle durdu. Irkçı söylemler nedeniyle Medipol Başakşehir sahadan çekildi. Maç bugün (09.12.2020 Çarşamba) kaldığı yerden oynanacak.

Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ UEFA'nın aldığı kararla ırkçı söylemlerde bulunan 4. hakemin görevden alındığını açıkladı. Karşılaşmanın birazdan başlaması bekleniyor.

PSG-Başakşehir maçında temsilcimiz, ırkçılık iddiası ile maçın ilk yarısında sahadan çekildi ve soyunma odasına gitti. UEFA Rumen hakemin VAR odasına gönderilip maçın oynanmasını önerdi.

Medipol Başakşehir, UEFA Şampiyonlar Ligi H Grubu altıncı haftasında Paris Saint Germain ile oynadığı maçta, dördüncü hakemin, yardımcı antrenör Pierre Webo'ya ırkçı söylemde bulunduğu gerekçesiyle sahadan çekilerek, soyunma odasına gitti.

Maçın 17. dakikasında Webo'nun bir pozisyon sonrası hakeme itirazda bulunmasının ardından dördüncü hakem tarafından ırkçı söyleme maruz kaldı.

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk bunun üzerine dördüncü hakeme tepki gösterdi.

Irkçılığa hayır

Irkçılığa hayır

Medipol Başakşehir, bu olayın ardından sahadan çekilerek, soyunma odasına gitti.

Teknik direktör Okan Buruk, 4. hakem Rumen Coltrenu'ya "Sen ırkçı mısın?" sorusunu da yöneltti. 4. hakem sahadan çıkmayınca Başakşehir takımı soyunma odasına gitti.

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, "Hakem herkesin gözü önünde negro dedi. Eğer 4. hakem saha dışına çıkarılsa sahaya döneriz. Yoksa Başakşehir maça çıkmayacak" dedi.

Medipol Başakşehir sosyal medya hesabından "IRKÇILIĞA HAYIR, SAYGI" mesajı paylaşıldı. PSG'de sosyal medya hesabından Başakşehir'in tweetini retweet etti.

Irkçı söylem protesto edildi

Irkçı söylem başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, siyasetciler, spor kulüpleri ve vatandaşlar tarafından sosyal medya hesapları aracılığıyla da protesto edildi.

TFF ırkçı söylemi protesto ederek aşağıdaki açıklamayı yayınladı;

"Irkçılığı şiddetle kınıyoruz

UEFA Şampiyonlar Ligi’ndeki temsilcimiz Medipol Başakşehir’in, PSG ile deplasmanda oynadığı mücadelenin 4. hakemi tarafından Medipol Başakşehir Yardımcı Antrenörü Pierre Webo’ya olan ırkçılık söylemi, insanlık adına asla kabul edilemez bir suç ve utançtır.

Olayın yaşandığı andan itibaren TFF Başkanı Sayın Nihat Özdemir ile TFF 1. Başkanvekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Servet Yardımcı, ayrıca TFF yetkilileri, Medipol Başakşehir Kulübü Başkanı Sayın Göksel Gümüşdağ ve UEFA yetkilileri ile temasa geçmiştir.

Türkiye Futbol Federasyonu, bu gece yaşanan olayın takipçisi olacak, gerekli tüm soruşturmaların yapılmasında temsilcimiz Medipol Başakşehir’in yanında olacaktır.

Üyesi olduğumuz UEFA’nın, yıllardır sürdürdüğü ırkçılıkla mücadelesini göz önüne alarak, yaşananları titizlikle inceleyeceğine ve gerekli cezayı vereceğine inanıyoruz.

Türkiye Futbol Federasyonu"

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

Gümüşlük dolmuş saatleri

TAGS;

Paris Saint Germain

Medipol Başakşehir

Spor haberleri