Spor Haberleri 1
HABER

Süper lig ve 3.Lig ekiplerinde covid-19

SPOR HABERLERİ

Atakaş Hatayspor'da 17'si futbolcu 19 kişi pozitif

Bucaspor 1928'de de korona görüldü


Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 17 Ekim 2020 - Süper lig ve 3.Lig ekiplerinde covid-19

Süper lig ve 3. lig ekibinde korona çıktı. 20'den fazla futbolcu, teknik adam ve çalışandaki virüs maç erteletti.

Atakaş Hatayspor’da 17 futbolcu, teknik direktör Ömer Erdoğan ve kulüp çalışanının koronavirüs testlerinin pozitif çıkmasının ardından B.B Erzurumspor ile pazar günü oynanacak maç ileri bir tarihe ertelendi. Bucaspor 1928'de de koronavirüs görüldü. 2 futbolcunun yanı sıra idari kadrodaki 1 kişide pozitif vaka tespit edildiği belirtildi.

Hatayspor

Süper lig ve 3.Lig ekiplerinde covid-19

B.B Erzurumspor'dan açıklama

B.B Erzurumspor'dan yapılan açıklamada, "Türkiye Futbol Federasyonu’ndan kulübümüze gönderilen yazıya istinaden; toplamda 19 kişinin Covid-19 test sonuçları pozitif çıkan Hatayspor ile oynayacağımız 5. Hafta maçımız ileri bir tarihe ertelenmiştir. Bu vesileyle Hatayspor’a tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz" denildi.

B.B.Erzurumspor covid-19 açıklaması

Süper lig ve 3.Lig ekiplerinde covid-19

TFF'den açıklama

Türkiye Futbol Federasyonu da yaptığı açıklamada şu görüşleri paylaştı;

"Atakaş Hatayspor ile Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor takımları arasında Antakya Atatürk Stadı'nda 18 Ekim Pazar günü oynanması gereken Süper Lig 5. Hafta müsabakası, Atakaş Hatayspor Kulübü'nün A Takım Listesindeki Covid-19 PCR testi negatif olan oyuncu sayısının 14'ün altına düştüğü tespit edildiğinden Covid-19 Salgını Nedeniyle Müsabakalarda Uygulanacak Tedbirlere İlişkin Talimat hükümleri gereğince ileri bir tarihe ertelenmiştir. Karşılaşma Türkiye Futbol Federasyonu tarafından belirlenecek ileri bir tarihte oynanacaktır."

Bucaspor 1928'de de korona

Bucaspor covid-19

Süper lig ve 3.Lig ekiplerinde covid-19

Misli.com 3. Lig 1. Grup ekiplerinden Bucaspor 1928'de 2'si futbolcu 3 kişinin Covid-19 testlerinin pozitif çıktığı bildirildi.

Kulüpten yapılan açıklamada, dün gerçekleştirilen Covid-19 testlerinde 2 futbolcunun yanı sıra idari kadrodaki 1 kişide pozitif vaka tespit edildiği belirtildi.

Bu kişilerin ev izolasyonuna alındığı ve tedavilerine başlandığı kaydedildi.

Bucaspor 1928, ligin 5. hafta mücadelesinde bugün saat 19.00'da Yeni Buca Stadı'nda Manisaspor'u konuk edecek.

Bucaspor antreman

Süper lig ve 3.Lig ekiplerinde covid-19

TFF talimatları ne diyor?

Covid-19 salgını sonrası Süper Lig, TFF 1. Lig ve Ziraat Türkiye Kupası müsabakalarına ilişkin TFF tarafından yayınlanan talimatnamede şu ifadeler yer alıyor:

"Kulüp Doktorlarının A Takım Listesinde bulunan ve müsabaka isim listesine yazacakları genç futbolcularının, idarecilerinin, teknik adamlarının, görevlilerinin ve destek ekiplerinin Sağlık Bakanlığı tarafından akredite olan laboratuvarlarda yapılmış COVID-19 PCR test sonuçlarını Müsabaka Organizasyon Toplantısından önce saat 11:00'de TFF Sağlık Tedbirleri Kontrolörü'ne teslim etmesi zorunludur. Kulüp doktorları tarafından teslim edilen testlerin sonucunda salgın hastalığı geçirmekte olanlar ile test yaptırmayanlar stadyuma giremez, müsabakalarda yer alamazlar."

Görseller Hatayspor & Bucaspor

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

Gümüşlük dolmuş saatleri

TAGS;

Atakaş Hatayspor

Bucaspor 1928

Spor haberleri