Spor Haberleri 1
HABER

Yalıkavak Çok Amaçlı Spor Tesisi'nin temeli atıldı

Spor | Haber | News

SPOR HABERLERİ

Yalıkavak Çok Amaçlı Spor Tesisi

Şampiyonlara yakışacak spor salonu

Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 25 Eylül 2020 - Yalıkavak Çok Amaçlı Spor Tesisi'nin temeli atıldı

Yalıkavak Çok Amaçlı Spor Tesisi'nin temeli atıldı. Bin 860 metrekare alanda yapımına başlanan tesis öncelikle hentbole ve diğer spor dallarına hizmet edecek.

İş insanı Coşkun Aras'ın katkıları ve Bodrum Belediyesi'nin destekleriyle yapımına başlanan Yalıkavak Çok Amaçlı Spor Tesisi'nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Türkiye Kadınlar Hentbol Süper Ligi'nde mücadele eden Yalıkavakspor'un altyapıdan A takıma kadar antrenmanlarını gerçekleştireceği, Yalıkavak Stadı ve çevresinde bin 860 metrekare alanda yapımına başlanan Yalıkavak Çok Amaçlı Spor Tesisi'nin temel atma törenine CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Önder Batmaz, meclis üyeleri, muhtarlar, Yalıkavakspor Kulübü Başkanı Mehmet Esen, kulübün yöneticileri ile Yalıkavakspor kadın hentbol takımı teknik ekibi, oyuncuları ve sporseverler katıldı.

Yalıkavak Çok Amaçlı Spor Tesisi'nin temeli atıldı 2

Yalıkavak Çok Amaçlı Spor Tesisi'nin temeli atıldı

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan temel atma töreni, Yalıkavakspor Kulübü Başkanı Mehmet Esen'in açılış konuşmasıyla devam etti.

Törende konuşan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise, kulübün bugüne kadar elde ettiği başarılarda emeği geçenlere ve bağışçı Coşkun Aras'a teşekkür ederek başladığı konuşmasında, Yalıkavaksporlu teknik ekip ve oyunculara da ayrıca teşekkür etti.

Tesisin herkese açık olacağını da sözlerine ekleyen Başkan Aras, tesis hakkında bilgiler vererek hentbol altyapısının bundan sonra daha emin adımlarla takıma ve Türk sporuna faydasının olacağını ifade etti.

CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay ise Muğla'nın marka bir kent olduğunu belirterek, sporda da Dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini söyledi.

Yalıkavak Çok Amaçlı Spor Tesisi'nin temeli atıldı 3

Yalıkavak Çok Amaçlı Spor Tesisi'nin temeli atıldı

Tesisin yapımında sponsor olan iş insanı Coşkun Aras da spora hentbol oynayarak başladığını ifade ederek şunları söyledi;

"Sene 1983'de ortaokulda hentbol kalecisiydim. Ama daha sonra başka spor dallarında devam ettim. Yaklaşık 10 yıldır Yalıkavaklıyım. Zamanımın büyük bir bölümünü burada geçiriyorum. Sizlere bir şeyler verebilmek gerçekten çok güzel. Gençleri burada spor yaparken görebilmek bizim için gerçekten gurur verici. İnşallah bunun üzerine başka şeyler de koyarak devam edip gidebiliriz."

Yalıkavak Çok Amaçlı Spor Tesisi'nin temeli atıldı 4

Yalıkavak Çok Amaçlı Spor Tesisi'nin temeli atıldı

Konuşmaların ardından Yalıkavak Çok Amaçlı Spor Tesisi bağışçısı Coşkun Aras'a Yalıkavakspor Kulübü Başkanı Mehmet Esen tarafından, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'a ise Yalıkavakspor As Başkanı Selim Yıldız tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

Gümüşlük dolmuş saatleri

TAGS;

Yalıkavak Çok Amaçlı Spor Tesisi

İş insanı Coşkun Aras

Spor haberleri