Spor Haberleri 1
HABER

TFF amatör liglerle ilgili kararını verdi

Spor | Haber | News

SPOR HABERLERİ

Amatör futbol liglerinde maçlar oynanacak mı?

Türkiye Futbol Federasyonu

Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 23 Eylül 2020 - TFF amatör liglerle ilgili kararını verdi

Türkiye Futbol Federasyonu hala başlamayan amatör liglerle ilgili kararını verdi. Amatör ligler, Süper Amatör ligler, Bölgesel ammatör ligler başlayacak mı? Başlayacaksa ne zaman?

Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kurulu toplandı ve amatör liglerle ilgili önerileri değerlendirdi. Geçtiğimiz hafta Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Kurulu 13.09.2020 tarihinde İstanbul'da toplanmışdı. Toplantıya TFF Başkan Vekili ve Amatör İşler Sorumlusu Ali Düşmez başkanlık ederken açıklamanın bu hafta için yapılacağı belirtilmişti.

Maçlar Ekim sonuna ertelendi

Ve TFF Yönetm Kurulu bugün toplanıp önerileri değerlendirdi. TFF Yönetim Kurulu amatör alt ligler, süper amatör ligler (SAL) ve Bölgesel Amatör Ligler (BAL)'da maçların Ekim ayı sonuna kadar ertelenmeine karar verdi. Ekim ayı sonunda konunun yeniden değerlendirileceği de karara eklendi.

TFF Yönetim Kurulu açıklaması

TFF amatör liglerle ilgili kararını verdi

TFF amatör liglerle ilgili kararını verdi

Açıklama aşağıda;

"Amatör müsabakalar ile ilgili Yönetim Kurulu Kararı
23.09.2020

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun 23.09.2020 tarihli toplantısında, amatör maçların Ekim ayı sonuna kadar ertelenmesi ve bu tarihten sonra ilgili kurulların görüşleri doğrultusunda tekrar değerlendirme yapılması kararlaştırılmıştır.

Bilindiği gibi; dünyamızı ve ülkemizi etkisi altına alan Corona Virüs (covid-19) Pandemi nedeniyle 13 Mart tarihinden itibaren başta Devletimiz olmak üzere Bilim ve Sağlık kurullarımızın önerileri doğrultusunda tüm ligler iptal edilmiş olup sonrasında Profesyonel liglerin belirlenmiş kurallar çerçevesinde seyircisiz olarak oynatılmasına yine Devletimiz ve ilgili kurulların görüş ve önerileri doğrultusunda müsaade edilmiştir.

Gelinen noktada ülke genelinde pandeminin seyrinden dolayı devletimizin yetkili organlarının kararları neticesinde tedbirler artırılmış ve yeni önlemler alınması hususunda milletimiz bilgilendirilmiştir. Ayrıca yeni risk oluşturacak tüm etkinliklerin düzenlenmemesi tavsiyesinde bulunulmuştur.

TFF Sağlık Kurulu ve ona bağlı oluşturulan Pandemi Danışma Kurulu ile yapılan istişareler sonrasında; amatör müsabakalarda yeterli sağlık tedbirleri alınamayacağı, PCR testlerinin gerçekleşmesinde olumsuzluklar yaşanabileceği ve insan sağlığı ile ilgili ciddi riskler oluşabileceği görüşü hasıl olmuştur.

Bu nedenle; 2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig, Yerel Amatör Büyükler ve Yerel Amatör alt yaş grubu müsabakaları hakkında pandemi süreci takip edilerek ilgili kurumlar ile görüş alışverişinde bulunulmasına ve oluşacak yeni şartlara göre Ekim 2020 ayı sonunda tekrar değerlendirme yapılmasına ve bu müsabakaların program ve lig statülerinin bu şartlara göre belirlenmesine karar verilmiştir."

TFF amatör liglerle ilgili kararını verdi

TFF amatör liglerle ilgili kararını verdi - Görsele tıklayıp büyütebilirsiniz.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

Gümüşlük dolmuş saatleri

TAGS;

TFF amatör liglerle ilgili kararını verdi

TFF

Spor haberleri