Spor Haberleri 1
HABER

Erol Kapiz, yeniden Muğlaspor Kulüp Başkanı

Spor | Haber | News

SPOR HABERLERİ

Muğlaspor Kulübü genel kurulu yapıldı

Başka aday çıkmayınca yeniden aday oldu

Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 27 Ağustos 2020 - Erol Kapiz, yeniden Muğlaspor Kulüp Başkanı

TFF 3. Lig'de mücadele eden Muğlaspor genel kurulu yapıldı. Kulübün mevcut başkanı Erol Kapiz yeniden Muğlaspor Kulüp başkanlığına seçildi.

2020-2021 sezonunda 3. Lig 4. grupta mücadele edecek olan Muğlaspor'da yönetim krizi genel kurulda aşıldı. Kulüp yönetimine kimsenin aday olamması üzerine, "kulübümüzü yalnız bırakmayız" diyen mevcut başkan Erol Kapiz yeniden aday gösterildi.

Muğlaspor'un genel kururl Menteşe İskender Alper Kültür Merkezi'nde yapıldı. Kongrede tek liste ve tek başkan adayı ile gidilen seçimde Erol Kapiz yeniden Muğlaspor Kulüp Başkanı seçildi.

Muğlaspor Kulübü Başkanı Erol Kapiz

Muğlaspor Kulübü Başkanı Erol Kapiz

Kongrenin açılışında konuşma yapan Muğlaspor Kulüp Başkanı Erol Kapiz şunları söyledi;

"Karamsar bir tablomuz yok. İki büyük firma ile konuştuk. Prosedürler devam ediyor. İkincisi için de yazılarını gönderdik. Geri dönüş bekliyoruz. Bu yönetimi oluştururken birçok arkadaşımızı aradım. Gelemeyenler 25 bin liralık stat reklamı verecekler. Biz kötü bir iş yapmadık. Bu zor dönemde hem borcumuzu aşağı çektik hem de play off oynadık. Bu arada Menaf Kıyanç önümüzdeki sezon alt yapı ile ilgili tek yetkili olacak. Bu konuda kendisine teşekkür ederim."

Kongrede söz alan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş de şunları söyledi;

"2 yılda bir kongre yapmamız gerekiyor. Fakat her yıl yapıyoruz. Her kongreye büyük ümitlerle başlıyoruz. Geçmişteki Muğlaspor'dan bahsediyoruz. Ama bugün hiçbir heyecan yok. 3 sene alt yapıdan 3 oyuncumuz varsa bugün hiç yok. Sonra Somaspor'la play off maçı oynuyoruz. 2 dakika top oynamıyorlar. Maça gittiğimize pişman olduk. Muğlaspor fanatiği biri olarak beni bile soğutmaya başladı. Böyle olacaksa amatörde oynayalım. Kendi çocuklarımız oynasın. Erol Kapiz'i biz de destekledik. Bazen başkanlığın getirdiği sorumluluklar nedeniyle başkanların daha dikkatli olması gerekiyor. Bu süreçte herkese sorumluluk düşüyor. Önümüz çok net değil. Belediyenin yapabilecekleri belli. Bugüne kadar yaptık, yine yapacağız. Muğlaspor için yapılması gereken net. Çalışanların maaşını ödeyemiyorsak, başka şehirden gelen futbolcular tüm parayı götürüyor. Buna karşı çıkalım."

Muğlaspor tarihi

Muğla valisi Hasan Basa'nın önderliğinde 16/06/1967 tarihinde Muğlaspor'u Kurma ve Yaşatma Derneği oluşturularak Muğlaspor'un ilk adımı atıldı.

Dernek yönetim kuruluna seçilen Neşet Salk (Başkan), Halık Özsoy (Belediye Başkanı), Bekir Birinci, Cemil Ay, Tufan Doğu, Selami Karaçam Muğlaspor'u kurmak için gerekli çalışmalara başladı.

22 Haziran 1967 tarihinde , 10 Temmuz 1940 tarihinde kurulan Gençlikspor Kulübü , 16 Ekim 1951 tarihinde kurulan Yılmazspor Kulübü ve 1963 Yılında kurulan Yolspor Kulübü kongreler sonucu kendilerini fesh etti ve tek çatı altında birleştiler.

22/06/1967 Cuma gübü saat 19:30'da yapılan kongre ile Muğlaspor'un kuruluşu kabul edildi. Muğlaspor'un kuruluşunu sağlamak için kendilerini fesh eden üç kulübün renklerinden YEŞİL ve BEYAZ renkleri kongrede kulüp renkleri olarak kabul edildi.

Muğla ilinin o dönem çevresinin ormanlarla kaplı oluşu da kulüp armasına çam figürünün eklenmesine neden oldu. Kulüp marşı olarak da Yılmazspor Kulübü marşı Muğlaspor marşı olarak adapte edildi.

30/06/1967 tarihinde Muğlaspor Kulübü, Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü'nce onanarak 1967-1968 sezonundan itibaren Türkiye 3.ligine girmiştir.

Gümüşlük dolmuş saatleri

TAGS;

Erol Kapiz

Muğlaspor Kulübü

Spor haberleri