Gümüşlük Haberleri 1
HABER

Şair Akif Kurtuluş kitaplarını imzaladı

Gümüşlük | Haber | News

GÜMÜŞLÜK HABERLERİ

Gümüşlükte yaşayan Kurtuluş'un 6. şiir kitabı


Şair, yazar, araştırmacı Akif Kurtuluş

Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 09.10.2021 / Şair Akif Kurtuluş kitaplarını imzaladı

Gümüşlükte yaşayan şair Akif Kurtuluş yeni kitabı "herkes gitmiş, hepsi bir arada" yı imzaladı.

Şair, yazar, araştırmacı ve hukukcu Akif Kurtuluş Kırmızı Kedi Yayınevi'nden çıkan son kitabı "herkes gitmiş, hepsi bir arada"yı hayatını sürdürdüğü Gümüşlük'te imzaladı.

Şair Akif Kurtuluş kitaplarını imzaladı 1

Şair Akif Kurtuluş kitaplarını imzaladı - Görsel: İbrahim Hakkı Zırh

Gümüşlükspor Briç Kulübü sosyal tesislerinde düzenlenen imza gününe ilgi yüksek oldu. Okurları ve dostlarıyla hem sohbet eden hem de kitaplarını imzalayan Kurtuluş'un son kitabı olan "herkes gitmiş, hepsi bir arada" 6. şiir kitabı oluyor.

Daha önce Yalan Şiirler (1983), Tören Provası (1989), Kırgınlıklar Galası (1997), Herkes Gitmiş (2005), Hayat, Saat Farkıyla (2017) adlı şiir kitapları yayınlanan Kurtuluş'un son kitabı, "herkes gitmiş, hepsi bir arada" Kırmızı Kedi Yayınevi'nce basıldı ve raflardaki yerini aldı.

Şair Akif Kurtuluş kitaplarını imzaladı

Şair Akif Kurtuluş, herkes gitmiş, hepsi bir arada kapak, Kırmızı Kedi Yayınları

Akif Kurtuluş kimdir?

1959 yılında Ankara'da doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezu olan Kurtuluş serbest avukatlık ve işçi sendikalarında hukuk danışmanlığı yaptı.

Türkiye Yazıları, Yarın, Üç Çiçek, Tan, Yazko Edebiyat, Yeni Düşün, Edebiyat Dostları, Edebiyat ve Eleştiri gibi gazete ve dergilerde yayınlandı. Şiir ve edebiyat üzerine yazıları yayınlandı. Yarın ve Edebiyat Dostları dergilerinin kurucuları arasında da yer aldı.

İlk şiir kitabı Yalan Şiirler 1983 yılında yayımlandı. Şiir kitaplarının yanı sıra 1998 yılında Politika ve Sanat/Ekim Devrimi (1917-1932) araştırma kitabıyla, Romantik Korno adlı deneme kitabını, 2000 yılında da Harita Metod Defteri adlı deneme kitabını yayımladı.

2005 yılında şiir kitaplarını tek kitapta topladı ve akik adı altında topladığı şiirlerini de ekleyerek Herkes Gitmiş adıyla toplu şiirlerini yayımladı. Herkes Gitmiş adlı kitabı ile 2005 Behçet Necatigil Şiir Ödülü'nü Betül Tarıman ile paylaştı.

Beş şiir kitabının ardından ilk romanı Mihman, 2012'de yayımlandı. İkinci romanı Ukde 2014 yılında, Hayat, Saat Farkıyla adlı şiir kitabı 2017 yılında yayımlandı.

Şair Akif Kurtuluş kitaplarını imzaladı 2

Şair Akif Kurtuluş kitaplarını imzaladı

Yayınevi:

Kırmızı Kedi

https://www.kirmizikedi.com/kitap/urun/5f720543b4254a95b37a4584d9ecbf5e

TAGS:

Şair Akif Kurtuluş

Gümüşlük haberleri

Gümüşlük

TEK TIKLA TÜM MUĞLA

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.