Gümüşlük Haberleri 1
HABER

Gümüşlük'te Zafer Bayramı coşkusu

Gümüşlük | Haber | News

GÜMÜŞLÜK HABERLERİ

Az ama öz katılımla yürekten kutlandı


Pandemi kısıtlamalı bayrama kendiliğinden kutlama

Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 30.08.2021 / Gümüşlük'te Zafer Bayramı coşkusu.

Video ve fotoğraflar haberin sonunda

Zafer Bayramı, Gümüşlük'te Ata'nın huzurunda kutlandı. Muhtarlık girişindeki Atatürk Heykeli önünde saygı duruşu düzenlenip İstiklal Marşı okundu.

30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Mustafa Kemal Atatürk'ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz'u için her yıl olduğu gibi Gümüşlükte bu yıl da sevgi ve coşkuyla anma etkinliği düzenlendi.

Gümüşlükte de sabah erken saatlerde bayraklarıyla gelenler 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı mahalle merkezindeki eski belediye binası (Muhtarlık) girişinde kutladılar. Atatürk heykeli önünde saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. izmir Marşı da coşkuyla hep bir ağızdan seslendirildi.

Gümüşlük'te Zafer Bayramı coşkusu 10

Gümüşlük'te Zafer Bayramı coşkusu

Kısıtlamalı kutlama

İstiklal Marşı'nın da okunmasıyla başlayan anma ve kutlamaya Gümüşlük Mahallesi muhtarı Zeki Pay, CHP Gümüşlük mahalle temsilcisi Kemal Gökal, CHP Bodrum ilçe Kadın Kolu Gümüşlük Mahalle Sorumlusu Nurhan Fıratlı ile mahalle sakinleri, tatilci ve misafiler katıldı. Bu sene etkinliğe katılan gençlerin çokluğu dikkat çekti.

Bu yıl Bodrum'da fener alayı, kortej ya da yürüyüşlere izin verilmedi. Pandemi gerekcesiyle Bodrum'da tek etkinlik 30 Ağustos 2021 akşamı Bodrum Kalesi'nde düzenlenecek konser ve sabah resmi heyetlerin katıldığı Atatürk Anıtı'ndaki protokol etkinliğine izin çıktı. Bodrum ve diğer ilçelerle Muğla merkezdeki etkinlikleri görmek ve katılmak isterseniz aşağıdaki bağlantıya TIKLAYIN;

https://www.gumuslukrehberi.com/gumusluk-etkinlik-tablosu.html

Gümüşlük'te Zafer Bayramı coşkusu, 2020, Ağustos, 9

Gümüşlük'te Zafer Bayramı coşkusu
Gümüşlük Brands

30 Ağustos Zafer Bayramı

30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Mustafa Kemal'in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz'u anmak için her yıl 30 Ağustos günü kutlanan resmî ve ulusal bayramımız.

Atatürk'ün başkomutanlığında yapıldığı için Başkomutanlık Meydan Muharebesi adıyla da bilinen Büyük Taarruz'un başarıyla sonuçlanmasından sonra Yunan orduları İzmir'e kadar takip edilmiş; 9 Eylül 1922'de İzmir'in kurtarılmasıyla Türk toprakları Yunan işgalinden kurtulmuştur.

İşgal birliklerinin ülke sınırlarını terk etmesi daha sonra gerçekleşse de, 30 Ağustos sembolik olarak ülke topraklarının geri alındığı günü temsil eder.

İlk kez 1924 yılında Afyon'da Başkumandan Zaferi adıyla kutlanan 30 Ağustos günü, 1926'dan itibaren Zafer Bayramı olarak kutlanmaktadır.

Gümüşlük'te Zafer Bayramı coşkusu 4

Gümüşlük'te Zafer Bayramı coşkusu
Görseller ve videolar CHP Gümüşlük mahalle temsilcisi Kemal Gökal'dan alıntıdır.

Galeri:

Video 1

Video 2

Fotoğraflar

Gümüşlük'te Zafer Bayramı coşkusu 3

Gümüşlük'te Zafer Bayramı coşkusu

Gümüşlük'te Zafer Bayramı coşkusu 2

Gümüşlük'te Zafer Bayramı coşkusu

Gümüşlük'te Zafer Bayramı coşkusu 1

Gümüşlük'te Zafer Bayramı coşkusu

Gümüşlük'te Zafer Bayramı coşkusu 4

Gümüşlük'te Zafer Bayramı coşkusu

TAGS:

30 Ağustos Zafer Bayramı

Gümüşlük haberleri

Gümüşlük

TEK TIKLA TÜM MUĞLA

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.