Gümüşlük Haberleri 1
HABER

Koyunbaba plajına terfi istasyonu toplantısı

Gümüşlük | Haber | News

GÜMÜŞLÜK HABERLERİ

Kanalizasyon, alt yapı, terfi istasyonları toplantısı

Bilgi paylaşımı istendi

PaylaşGümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 28.01.2021 / Koyunbaba plajına terfi istasyonu toplantısı

Bodrum Yarımadasında yapılmaya başlayan kanalizasyon çalışmaları kapsamında terfi istasyonlarından birisinin Koyunbaba Halk plajına kurulmak istenmesi tepkilere neden olmuştu. Bu nedenle Gümüşlük, Koyunbaba sakinleri bir toplantı yaptı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin yapımını üstlendiği Dünya Bankası ve Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın destekleriyle sürdürülen Bodrum Yarımadası altyapı çalışmaları için toplantı çağrısı yayınlandı.

Facebook sosyal medya ağında yer alan Gümüşlük Grubu adlı sosyal medya grubunun yöneticisi İbrahim Hakkı Zırh tarafından duyurulan çağrıda özellikle sahillere ve halk plajlarına yapımına başlanan terfi istasyonlarıyla ilgili durumun değerlendirileceği belirtildi.

Gümüşlük Forum Atölyesinde toplanan Gümüşlük ve Koyunbaba sakinleri durumu değerlendirdi. Çevreci çalışmalarıyla tanınan Avukat Remzi Kazmaz’ın da katıldığı toplantıda Muğla Su ve Kanalizasyon idaresi (MUSKİ) yetkilisiyle telefon bağlantısı gerçekleştirildi.

Koyunbaba plajına terfi istasyonu toplantısı

Koyunbaba plajına terfi istasyonu toplantısı - Görseller Facebook Gümüşlük Grubu hesabından alıntıdır.

Toplantıya katılanlar, "terfi istasyonlarından kaçak olacak mı", "koku gelecek mi", "gürültü olacak mı" gibi sorulara yanıt aradılar. Toplandı da bir çalışma grubu oluşturularak tekrar toplantı yapılması kararlaştırıldı.

Gümüşlük Forum Atölyesinde yapılan toplantıda Belediye başkanı Ahmet Aras’la bağlantı kurularak katılımı istendi. Grubun sosyal medya hesabından da bu konuyla ilgili şu bilgi paylaşıldı;

"01.02.2021 tarihinde saat 11.00 Belediye başkanımız Ahmet Aras‘ın katılımıyla toplantı yapılmasına karar verildi. Toplantıya çevrede bulunan tüm site yöneticileri ve çevre sakinleri davetlidir."

TAGS:

Gümüşlük Gurubu'ndan çağrı

Gümüşlük haberleri

Gümüşlük

TEK TIKLA TÜM MUĞLA

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.