Gümüşlük Haberleri 1
HABER

Gümüşlük Pazarı taşındı

Gümüşlük | Haber | News

GÜMÜŞLÜK HABERLERİ

Gümüşlük Pazarı yeni yerinde

Gümüşlük yeni pazar yeri

PaylaşGümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 05.01.2021 / Gümüşlük Pazarı yeni yerine taşındı

HARİTA & NAVIGASYON & VİDEOLAR HABERİN SONUNDA

Gümüşlük Pazarı taşındı

Gümüşlük Pazarı 06.01.2021 Çarşamba günü yeni yerinde faaliyete başladı. Yeni pazar yeri nerede? Nasıl gidilir?

Gümüşlük'de her çarşamba günü kurulan Gümüşlük Pazarı nihayet taşındı. Gümüşlük eski deve güreşi alanının olduğu yerin bir kısmı düzenlenerek pazar haline getirildi.

Bodrum Belediyesi tarafından yapılan düzenleme ile Gümüşlük Pazarı 06 Ocak 2021 Çarşamba günü itibariyle yeni yerinde faaliye başladı.

Sebze, meyve, giysi, hırdavat, kuruyemiş, hamur işleri, kahvaltılık dahil pek çok ürünün satışının yapıldığı Gümüşlük Pazarı'nda aynı zamanda yerel üreticilerin ürünlerine ulaşmak da mümkün oluyor.

Gümüşlük Pazarı 2

Gümüşlük Pazarı yeni yerinde

Gümüşlük Pazarı nerede?

Yeni Gümüşlük Pazarı Turgutreis Caddesi üzerinde, 1147. sokağın köşesinde bulunuyor. Tam karşısında Mandalin Evleri Sitesi var. Eski deve güreşi alanı olarak bilinen, Gümüşlükspor'un eski sahası da olan yerin yarısı artık pazar olarak hizmet verecek. Alanın diğer yarısında ise şimdilik Bodrum yarımadası alt yapı (kanalizasyon) inşaatını sürdüren firmaların malzemeleri (şantiye) duruyor. Bu alana ileride düğün salonu ve sosyal faaliyet alanı yapılacağı duyumları geldi ancak bu henüz resmi makamlarca doğrulanmadı ya da açıklanmadı.

Gümüşlük Pazarı'na nasıl gidilir? 1. yol

Gümüşlük Pazarı'nın yeni yerine 3 yolla ulaşılır. Gümüşlük köy içinde yer alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) mahalle temsilciliği binasının bulunduğu sokaktan girip hiç bir yere sapmadan düz gidilince doğrudan Gümüşlük yeni pazar yerine ulaşıyorsunuz.

Gümüşlük Pazarı'na nasıl ulaşılır? 2. yol

Gümüşlük sahilinden köy içine doğru giderken sağdan Turgutreis'e giden ilk sapaktan dönün. O sapağın girişinde Eren Çiçekcilik ve Turgutreis yön tabelası da bulunuyor. O yolu (Turgutreis Caddesi) takip edip sahile parelel Gümüşlük Mezarlığı yönünde ilerlerken solda pazar yerini göreceksiniz. Pazar yeri Mandalin Evleri Sitesi'nin karşısında. 1147. sokağın köşesinde bulunuyor.

Gümüşlük Pazarı 3

Gümüşlük Pazarı yeni yerinde

Gümüşlük Pazarı'na nereden gidilir? 3. yol

Gümüşlük dolmuş yolundan gelip Pinero Farm'ı geçin. Gümüşlük Mezarlığı'ndan çıkınca çeşmenin dibinden sağa dönün ve düz gidin (Turgutreis Caddesi) . Solda köşede Nizam Market var onu geçin. Devam edin. Solda Konca Ticaret ve Özkaya Kasap'ı ardından A101 Marketi geçin. 100 metre ilerde sağda pazar yerini göreceksiniz. Karşısında Mandalin Evleri Sitesi var. 1147. sokağın köşesinde bulunuyor.

Dolmuşla ulaşım

Eğer Gümüşlük Pazarı'na dolmuşla gidecekseniz Nizam Market köşesinde ya da Gümüşlük Mezarlığı girişinde dolmuştan inip yaklaşık 5 dakika A101 Markete doğru yürümeniz gerekir. Dönüş yolunda da yine Nizam Market köşesinden ya da Gümüşlük Mezarlığı girişinden hem Turgutreis yönüne hem de Gümüşlük sahil yönüne giden dolmuşlara binebilirsiniz.

Gümüşlük Pazarı 4

Gümüşlük Pazarı yeni yerinde

Uyarı

Gümüşlük Pazarı dahil Muğla tüm ilçeler, mahalleler ile Bodrum'daki tüm pazar yerlerinin pandemideki açılış kapanış saatleri ile faaliyet günleri , adresleri ve pazar içeriklerine aşağıdaki bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz.

TIKLA BODRUM PAZAR YERLERİ

TIKLA MUĞLA PAZAR YERLERİ

DİKKAT, pazara giderken, pazarda ve dönüşte MUTLAKA maske, mesafe, hijyen kurallarına uyalım...

Gümüşlük Pazarı 5

Gümüşlük Pazarı yeni yerinde

Video 1

Video 2:

Harita;

TAGS:

Gümüşlük Pazarı

Gümüşlük haberleri

Gümüşlük

TEK TIKLA TÜM MUĞLA

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.