Gümüşlük Haberleri 1
HABER

Gümüşlük ve Covid-19 gerçekleri

Gümüşlük | Haber | News

GÜMÜŞLÜK HABERLERİ

Belediye Başkanı Aras'tan, Gümüşlük'te korona açıklaması

Gümüşlük'te covid-19 salgını var mı?

Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 17.07.2020 / Belediye Başkanı Aras'tan, Gümüşlük'te korona açıklaması...

Gümüşlük Rehberi'nin günlerdir yazdığı bir gerçeğı Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ta doğruladı. Gümüşlük'te korona vakalarında son durum ne? Açıklama en yetkiili ağızdan geldi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, turizm hareketliliğinin yaşandığı Bodrum’da koronavirüs ile ilgili endişe edilecek herhangi bir durum olmadığını belirtti.

Son günlerde özellikle sosyal medyada Gümüşlük ile ilgili kamuoyunu yanıltan ve paniğe düşüren bazı paylaşımlar yapıldığını hatırlatan Başkan Aras, bu haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Karantina yok

Başkan Aras şunları söyledi;

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Gümüşlük açıklaması

Bu konuda en güncel veriler Sağlık Bakanlığımız tarafından günlük olarak duyurulmaktadır. Bodrum’da şu an covid-19 teşhisiyle hastaneye başvuran kişi sayısı günde bir ya da iki ile sınırlı. Bazı günlerde ise hiç pozitif vaka yaşanmıyor. Entübe hastamız şu an için yok. Gümüşlük’te birkaç hastamız, tedavisi tamamlandıktan sonra taburcu edildi. Şu an evlerinde izole durumdalar. Bodrum’un hiçbir mahallesinde, bir bina, sokak ya da herhangi bir bölgenin karantinaya alınması gibi bir durum söz konusu değil. Halkımızın ve misafirlerimizin içi rahat olsun, Gümüşlük’te de Bodrumumuzun diğer bölgelerinde de tatillerini güvenle yapmaya devam etsinler.

Tedbire devam

Kontrollü sosyal hayat döneminde Belediye ve ilgili tüm kurumların gerekli tedbirleri aldığını söyleyen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, bu süreçte esnafın ve vatandaşın kendi tedbirlerini almaya devam etmesinin önemine de değindi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Gümüşlük açıklama

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Gümüşlük açıklaması

Özellikle restoran ve kafe gibi mekanlarda fiziksel mesafe ve kişisel hijyen kurallarına mutlak surette uyulmasını isteyen Bodrum Belediye Başkanı Aras, “Bodrum, aldığımız tedbirler ve vatandaşımızın da duyarlılığı sayesinde küresel salgınla mücadeleyi başarıyla atlattı. Ancak risk hala tam anlamıyla ortadan kalkmış değil. Bu mücadelede hep birlikteyiz. Hayat normalleşiyor ancak rehavete düşmeyelim. Tedbirlerimizi alalım. Maske, mesafe ve hijyen kuralına uyarsak hem kendimizi hem de sevdiklerimizi koruruz” dedi.

TIKLA GERÇEKLERİ GÖR

GÜMÜŞLÜK'DE KORONA GERÇEĞİ HABERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ GÖRSELE TIKLAYIN LÜTFEN

Gümüşlük ve Covid-19 gerçekleri 6

Gümüşlük ve Covid-19 gerçekleri

TAGS:

Gümüşlük Korona gerçeği

Gümüşlük haberleri

Gümüşlük