Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum Belediye Meclisi Ekim 2021 kararları

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Bodrum Belediye Meclisi Ekim 2021 toplantısı yapıldı

Toplam 14 madde ele alındı, karara bağlandı

Gümüşlük Brands

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 04.10.2021 - Bodrum Belediye Meclisi Ekim 2021 kararları

Bodrum Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısı yapıldı. Öğrencilere yardım, Konacık Ana Okulu ücreti, imar planları konuları karara bağlandı.

Konacık Mahallesindeki Herodot Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın şehir dışında olması nedeniyle Başkan Yardımcısı ve Vekili İlknur Ülküm Seferoğlu başkanlık etti.

Toplantıda önceden belirlenip kamuoyuna da duyurulan maddeler ve alınan kararlar şöyle;

İmar ve Bayındırlık

- İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, Ortakent-Yahşi Mahallesi, 1/5000 ölçekli Revizyon ve İlave Nazım İmar Planı plan hükümlerinin Yapı başlıklı 3.14 maddesi ile 1/1000 ölçekli Revizyon ve İlave Uygulama İmar Planı plan hükümlerinin Yapı başlıklı 3.18 maddesinde plan hükmü değişikliği” teklifine ilişkin, 27.09.2021 tarihli komisyon raporu görüşüldü. Komisyon raporu, Muğla Büyükşehir Belediye Meclisine havale edildi.

- İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, “/5000 ve 1/1000 ölçekli plan teklif dosyalarında, planlamaya konu alanların mevcut ağaç rölevesi ve plan kotesinin yer almasının zorunlu hale getirilmesi” teklifinde komisyonun ek süre talebi kabul edildi.

Anaokulu

- Belediyenin İşletme ve İştirakler Müdürlüğü bünyesinde açılacak Bodrum Belediyesi Konacık Anaokuluna gidecek 60 öğrenci velisindne öğrenmci başına alınacak ücret, 1250 TL olarak belirlendi.

İmar Planı

- 1/1000 ölçekli Gündoğan, Yalıkavak, Göltürkbükü Turizm Merkezi Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı Değişikliğinde yaklaşık 70 dönümlük alanın eklenmesi oybirliği ile kabul edildi.

MUĞLA SICAK HABER

Muğla'daki sıcak gelişmeler, son dakika olayları, sadece muğla ve ilçelerine özel haber sayfaları...

TIKLA MUĞLA ETKİNLİK TABLOSU

 

İmar ve Bayındırlık

- Dereköy Mahallesi, Maliye Hazinesi mülkiyetindeki, mera vasıflı, 202 ada 11 ve 13 parsel numaralı taşınmazların içinden geçirilmek istenen yol için, Mera Kanununun 14. maddesi gereğince tahsis amacı değişikliği yapılmasının talebi imar ve bayındırlık komisyonuna havale edildi.

Komisyon üyeliği

- 1 yıl süreyle görev yapacak “Altyapı, İçme Suyu ve Sel Baskınları Araştırma Tespit Komisyonu” üyeleri; Emre Körolu, Banu Özberk ve Hülya Aşkın olarak belirlendi.

Belediyeyi temsil

- Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın doğal üyesi olduğu Ege Belediyeler Birliğinde, Bodrum Belediyesini temsil etmek üzere Kemal Özyurt asil, Tamer Mandalinci yedek üye olarak belirlendi.

Maaş miktarı

- Belediye Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilen Meclis Üyesi Av. İlknur Ülküm Seferoğlu’nun maaşının Belediye Başkanı maaşının 2/3’ü olmasına karar verildi.

BODRUM ETKİNLİK TABLOSU

Bodrum'daki merkez ve ilçelerde yer alan etkinliklere buradan ulaşabilirsiniz...

TIKLA MUĞLAETKİNLİK TABLOSU

Öğrencilere yardım

- Bodrum sınırları içerisinde ikamet eden ve maddi imkanı kısıtlı olan başarılı öğrencilere 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında yapılacak tahsil yardım miktarının belirlenmesi plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

Öğrencilere yardım

- Mazı Mahallesi, Mumcular Bayır Mevkii, Mumcular Yeniköy Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Gökpınar Mahallesinde meydana gelen yangınlar nedeniyle gelir kaybına uğrayan ailelere destek olabilmek amacıyla ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine bir defaya mahsus eğitim yardımı 250 TL olarak belirlendi.

Karya Belediyeler Birliği

- Bodrum’un içinde bulunduğu Karya Bölgesi’nin kentlerini kentsel, kültürel, doğal miras (ortak miras) vb. anlayışla bir araya getirmek amacıyla, 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. maddesinin (o) bendine istinaden “Karya Belediyeler Birliği” adı altında birlik kurulması konusu oybirliği ile kabul edildi.

Vergi ve harçlar

- Bodrum Belediyesi 2022 Yılı ve İzleyen İki Yıl Bütçe Taslağı, Vergi ve Harçlar ile Ücret Tarifesi ve 2022 Yılı Performans Programı plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

Bodrum Belediye Meclisi

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı ve vekili İlknur Ülküm Seferoğlu

Bodrum Haberleri