Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Aras'tan Ağaoğlu'na çok sert tepki

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Aras; "Bodrum markasını kullanma hakkını size kim verdi?"

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras

Gümüşlük Brands

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 26.09.2021 - Aras'tan Ağaoğlu'na çok sert tepki

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Ali Ağaoğlu'nun 12 milyar TL kar beklediğini açıkladığı inşaat projesine tepki gösterdi. Aras ayrıca, projenin yaratacağı sorunlara dikkat çekerek, "doğal hasarlar ne olacak?" diye sordu.

Milas sınırları içerisinde 30 bin kişilik bir inşaat projesi hazırlığında olduğu iddia edilen iş insanı Ali Ağaoğlu'na, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras sosyal medya üzerinden tepki gösterdi. Ağaoğlu'na "Projeniz için Bodrum markasını kullanma hakkını size kim verdi?" diye soran Aras, "Projenin bölgemizde oluşturacağı devasa yükler ve neden olacağı doğal hasarlar ne olacak?" sözleriyle bir de çevresel tepki gösterdi.

Sosyal medya hesaplarındanpaylaşım yapan Aras, Ağaoğlu’na seslenerek, “Bu akıl almaz boyutlardaki projenizin aynı boyutlardaki su ihtiyacı ve kanalizasyon tahliyesi başta olmak üzere, bölgemizde oluşturacağı devasa yükler ile neden olacağı doğal hasarlar ne olacak?” dedi.

Aras'dan Ağaoğlu'na çok sert tepki

Aras'dan Ağaoğlu'na çok sert tepki, arşiv - Kaynak: Sosyal medya

MUĞLA SICAK HABER

Muğla'daki sıcak gelişmeler, son dakika olayları, sadece muğla ve ilçelerine özel haber sayfaları...

TIKLA MUĞLA ETKİNLİK TABLOSU

Ahmet Aras’ın paylaşımı

"Günaydın, Bodrum’un kalbi olan güzel insanları ve Bodrum’un dışında yaşayan Bodrum sevdalıları. Bugün hepinizin huzurunda, 'Milas sınırları içinde' gerçekleştirmeye hazırlandığı 30 bin kişilik inşaat projesini 'Milyon dolarlar ödemeden Bodrum gibi eşsiz bir lokasyonda, erişilebilir fiyatlardan lüks bir yaşam' sloganıyla pazarlamaya hazırlanan Sayın Ali Ağaoğlu’na seslenmek istiyorum."

"Ali Bey, Bodrum’un toplam yüz ölçümünün yüzde 1.8’ine denk gelen ve bin 700 futbol sahası büyüklüğündeki malum projenizle ilgili olarak HT Bloomberg kanalına yaptığınız açıklamada, 8 milyar TL’ye gerçekleştireceğiniz bu projeden, 20 milyar TL gelir beklediğinizi söylemişsiniz. Peki, bu akıl almaz boyutlardaki projenizin aynı boyutlardaki su ihtiyacı ve kanalizasyon tahliyesi başta olmak üzere bölgemizde oluşturacağı devasa yükler ile neden olacağı doğal hasarlar ne olacak?"

"Yoksa siz 12 milyar TL kazanın diye, milyonlarca metrekarelik inşaat alanınıza halkın parasıyla altyapı sağlanmasını mı bekliyorsunuz? Diyelim ki sağlandı… Su konusu ne olacak? Mevcut haliyle Bodrum’a yetmeyen su kaynaklarımızı, bin 700 futbol sahası büyüklüğündeki projenizin sayenizde tamamen unutmayı kabul edeceğimizi mi düşünüyorsunuz? Ayrıca, Milas sınırları içindeki projeniz için Bodrum markasını kullanma hakkını, size kim verdi? Özetle Ali Bey, Bodrum’un Belediyesi, Başkanı ve Halkı olarak, projenize de Bodrum markamızı kullanmanıza da karşıyız çünkü, sizin 12 milyar TL’lik kazanç hayalinizin ağır sonuçlarına evet diyen, Bodrumluyum diyemez."

İşte o paylaşımlar Facebook;

 

İşte o paylaşımlar Instagram;

BODRUM ETKİNLİK TABLOSU

Bodrum'daki merkez ve ilçelerde yer alan etkinliklere buradan ulaşabilirsiniz...

TIKLA MUĞLAETKİNLİK TABLOSU

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras

İş insanı Ali Ağaoğlu

Bodrum Haberleri