Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Yitirilen Her Bir Can'a Bir Fidan

Bodrum | Haber | News

HABER

Bodrum Belediyesi Kadın Danışma Merkezi açıldı

Bodrum'da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 08.03.2021 - Yitirilen Her Bir Can'a Bir Fidan

VİDEO haberin sonunda

Bodrum'da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde Bodrum Belediyesi'nin destekleriyle kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak için bir dizi etkinlik düzenlendi.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında CHP Bodrum İlçe Kadın Kollarının düzenlediği ve ilki geçtiğimiz yıl yapılan "Yitirilen Her Bir Can'a Bir Fidan" fidan dikim etkinliğinin ikincisi gerçekleştirildi.

Her bir cana bir fidan

CHP Bodrum Kadın Kolları tarafından düzenlenen etkinlikte koronavirüs salgınıyla mücadelede hayatını kaybeden sağlık çalışanı kadınlar anısına fidanlar toprakla buluştu.

Fidan dikim etkinliğine Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Belediye Başkan Vekili Ayşenaz Gültekin Öncel, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, CHP Bodrum Kadın Kolları Başkanı Umut Anıl Özdoğan, CHP Bodrum Kadın Kolları mahalle sorumluları ve kadınlar katıldı.

"Yitirilen Her Bir Can'a Bir Fidan" fidan dikim etkinliği

"Yitirilen Her Bir Can'a Bir Fidan" fidan dikim etkinliği

Kadın Danışma Merkezi

Etkinlikler kapsamında Cevat Şakir İş Merkezi'nde Bodrum Belediyesi Kadın Danışma Merkezi'nin açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Belediye Başkan Vekili Ayşenaz Gültekin Öncel, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum Kadın Dayanışma Derneği ve Bodrum Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri, CHP Bodrum Kadın Kolları mahalle sorumluları ve kadınlar ile siyasi parti temsilcileri katıldı.

Merkezin açılışında konuşan Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu, Bodrum Belediyesi'nin Kadın Danışma Merkezi ile birlikte yeni bir yapılanmaya girdiğini belirterek şunları söyledi;

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu

"Toplumda kadın, engelli, sığınmacı ve mülteciler, çocuklar, LGBTİ+, etnik ve dini azınlıklar gibi çeşitli sosyal gruplara yönelik veri toplama ve hizmet üretme amacıyla büyük emeklerle belediyemiz bünyesinde Kadın Danışma Merkezimizi kurduk. Bodrum Belediyesi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Birimi ile koordineli olarak çalışmalar yürütecek olan kadın danışma merkezimizi bugün itibariyle hizmete açmanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Amacımız Bodrum’da yaşayan kadınlara aile içi şiddet ya da boşanma gibi mağduriyet oluşturabilecek durumlar söz konusu olduğunda, kadınlarımızın işsizlik sorunlarıyla mücadelesinde onlara sosyal, psikolojik ve hukuki olarak danışmanlık hizmeti sağlamaktır."

Bodrum Belediyesi Kadın Danışma Merkezi'nin açılışı, 08 Mart 2021

Bodrum Belediyesi Kadın Danışma Merkezi'nin açılışı

Emel Çakaloğlu'nun ardından Bodrum Belediye Başkan Vekili Ayşenaz Gültekin Öncel söz alarak, "Gönül isterdi ki çok uzun zamandır gündem olan erkek şiddeti, kadının toplumdaki düşüncesel anlamda maruz kaldığı şiddet, hiç olmasın ve böyle merkezlere hiç ihtiyacımız kalmasın" dedi.

Bodrum'da kadın olmak

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında "Bodrum'da Kadın Olmak" isimli canlı yayın sohbet programı düzenlendi. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında, 2017 yılında hayatını kaybeden Türkiye'deki ikinci dalga kadın hareketinin içinde öncü olmuş kadın hakları savunucusu, feminist yazar ve aktivist Şirin Tekeli'nin evinin bulunduğu sokağa ismi verildi.

Bodrum'da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü

Bodrum'da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü

Ege Kadın Buluşmaları

Ayrıca Ege Kadın Buluşmaları kapsamında başlatılan projede Ressam Handan Cinoğlu tarafından Bodrum Gıda Çarşısı'ndaki trafo binası duvarına kadının çok yönlü yüzü resmedildi. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için sağlık çalışanlarımıza atfedilmek üzere hazırlanan kadın resmi büyük ilgi gördü.

VİDEO:

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Bodrum'da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü

CHP Bodrum Kadın Kolları

Bodrum Haberleri