Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum'un tarımsal yatırımları

Bodrum | Haber | News

HABER

Bodrum belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü

Bodrum'da tarım yatırımları ve destekleri

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 07.01.2021 - Bodrum'un tarımsal yatırımları

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve bölge muhtarları ile birlikte Karaova genelinde başlatılan tarımsal çalışmaları yerinde inceledi.

Ekim 2019 tarihinde kurulan Bodrum Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından Karaova genelinde yürütülen faaliyetler hakkında, Bodrum Belediyesi meclis üyeleri bilgilendirildi.

Karaova'nın farklı noktalarında gün boyu süren bilgilendirme ziyaretlerinde Bodrum belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü'nden sorumlu Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, hayata geçirilen projeler, yürütülen çalışmalar ve hayata geçirilecek projeler hakkında Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu ve Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Önder Batmaz, meclis üyeleri ve bölge muhtarlarını bilgilendirdi.

Bodrum'un tarımsal yatırımları 2

Bodrum'un tarımsal yatırımları

Çömlekçi, Kemer ve Bahçeyakası Mahallelerinin kesiştiği Kavaklı Darboğaz Mevkii'ndeki tarımsal arazilerde 'Tarımsal Kümelenme Modeli' projesi hakkında bilgilendirme yapılarak başlayan ziyaretler, Bodrum Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından aynı bölgede kanola dikilen belediye arazisinin incelenmesiyle devam etti. Ardından sırasıyla; Çömlekçi Mahallesi'nde ata tohum karakılçık buğdayı ekimi yapılan alan, Bahçeyaka Mahallesi'nde Tarım AR-GE ve Yerel Tohum Merkezi ve son olarak Etrim'de tıbbi ve aromatik bitkiler proje alanı yerinde incelendi.

Bodrum'un tarımsal yatırımları 3

Bodrum'un tarımsal yatırımları

Aras'tan açıklama

Düzenlenen program hakkında bir açıklama yapan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, tarım konusunun daha geniş kitlelere yayılması için çalışmaların devam ettiğini belirterek şunları söyledi;

"Bugün belediye meclis üyelerimizden bir kısmı da özellikle burada yapılan çalışmaları yerinde görmek için geldiler. Tarımsal Hizmetler Müdürlüğümüzün çalışmaları hakkında brifing veriyoruz onlara ve anlatıyoruz neler planladığımızı. Onlar da sağ olsunlar tabi ki her konuda bizlere destek oluyorlar ama tabi ki bu tarım konusunu daha geniş kitlelere yaymamız lazım. Şimdi tabi ki biliyorsunuz meclis üyelerimizde kendi bölgelerinin seçilmişleri, onlar da bunu oralarda daha fazla dillendirerek, seslendirerek daha fazla kitlelere yayabilirler ki, insanlar öğrensin Bodrum'un tarımsal potansiyeli nedir? Ve belediye olarak biz neler yapıyoruz? Halkımız daha da motive olsun, bir sinerji yaratalım ve üretime herkesi katalım istiyoruz."

Bodrum'un tarımsal yatırımları 4

Bodrum'un tarımsal yatırımları

Teknolojinin faydaları kadar zararları da olduğunu dile getiren Başkan Aras sözlerini şöyle tamamladı;

"Şu anda teknoloji o kadar hayatımıza girdi ki, elimizde cep telefonu, tablet, bilgisayarın önünde sağlığımızı kaybediyoruz, dünyadan kopuyoruz, sosyal ilişkilerimiz bozuluyor ama toprakla uğraşmak, bir üretim yapmak, bir ağaç dikmek, bir bitki yetiştirmek insanın ruhuna iyi gelir. Zaten doğanın içerisinde insan, insanlığını daha fazla hissediyor. Bence işin bu boyutunu da insanlara anlatabilmemiz lazım. Sağ olsunlar meclis üyelerimizde bunun bilincindeler ve onlar da geldiler bizim yaptığımız çalışmaları izliyorlar. Onların da tabi önerileri, tavsiyeleri olacaktır. Onları da dinleyeceğiz burada."

Görseller ve haber bilgisi Bodrum Belediyesi'nden alıntıdır.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Bodrum Belediyesi

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz

Bodrum Haberleri