Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Aras hakkında suç duyurusu

Bodrum | Haber | News

HABER

Suç duyurusunu avukat Göray Karadut yaptı

İddia, görevi kötüye kullanmak


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 19.11.2020 - Aras hakkında suç duyurusu

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras hakkında görevi kötüye kullanmak iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu. Suç duyurusunu avukat Göray Karadut yaptı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras önceki gün sabah saatlerinde Yahşi sahilinde yürüyüş yaptığı sırada sahili ve yürüyüş yollarını çöp içerisinde görüp, fotoğrafını çekerek, sosyal medyada paylaştı. Aras, 17.11.2020 tarihinde yaptığı paylaşıma şu sözleri yazdı;

Bu sabah, Yahşi-Taşlıkburun. Çöp kovası ve çevresi. Akşam aynı kişiler geldiklerinde bu şekilde bulmaları için temizletmeyeceğim. Bakalım ne düşünecekler??

Ahmet Aras paylaşımı

Suç duyurusuna gerekçe olan paylaşım - GHA

Bu paylaşım üzerine, Muğla Barosu avukatlarından Göray Karadut tarafından savcılığa, 'görevi kötüye kullanmak' iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu. Avukat Karadut suç duyrusu dilekçesinde şunları yazdı;

Göray Karadut suç duyrusu dilekcesi

Göray Karadut suç duyrusu dilekcesi - GHA

Göray Karadut suç duyrusu dilekcesi detayı

Göray Karadut suç duyrusu dilekcesi detayı - GHA

Avukat Göray Karadut şikayetiyle ilgili sosyal medya hesabında özetle şu görüşleri paylaştı;

"...Bodrum’da yaşamak için bir çok şeyden vazgeçip gelmişim. 10-15 senedir buradayım. Tabiki belediye yönetimi beni ilgilendirir. Taleplerim, eleştirilerim ve övgülerimde olacak.

Ha eleştiri içinde sövgülerimde olur. Eğer somut bir olay üzerine sövgü varsa ve bu sövgü kişilikle ilgili değil, eleştiri konusuyla ilgiliyse ve muhatabı siyasetçi yöneticiyse bunu hakaret olarak algılayamaz. Bu benim düşüncem değil evrensel hukuk kurallarının bir saptamasıdır..."

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras

Avukat Göray Karadut

Bodrum Haberleri