Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum'da Halk Eğitim Müdürlüğü kursları açılıyor

Bodrum | Haber | News

HABER

Halk Eğitim Müdürlüğü kursları yeniden açılıyor

Halk Eğitim Müdürlüğü kursları


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 13.11.2020 - Bodrum'da Halk Eğitim Müdürlüğü kursları açılıyor

20 farklı branşta vatandaşları eğiten Halk Eğitim kursları yeniden açılıyor. Kimler baş vurabilir? Nasıl başvurulacak? Ücretli mi? Ve nerelerde?

Bodrum Belediyesi ile Halk Eğitim Müdürlüğü, mesleki ve kültürel eğitim kursları protokolünü bir kez daha imzaladı. Protokol gereği Mart 2020’de küresel salgın tedbirleri doğrultusunda ara verilen kurslar, 20 farklı branşta yeniden başlatılacak.

Bodrum'da Halk Eğitim Müdürlüğü kursları açılıyor 2

Bodrum'da Halk Eğitim Müdürlüğü kursları açılıyor

Protokol imza törenine Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz, Bodrum İlçe Halk Eğitim Müdürü Yakup Batuhan Giraz, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz ve Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Önder Batmaz katıldı.

Bodrum'da Halk Eğitim Müdürlüğü kursları açılıyor 3

Bodrum'da Halk Eğitim Müdürlüğü kursları açılıyor

Hangi branşlarda?

Kurslar'da seramik, resim, el sanatları, müzik, halk oyunları, fotoğrafçılık, aşçılık, yabancı dil gibi yaklaşık 20 farklı branşta eğitim verilecek.

Nerelerde?

Kurslar, Bitez, Ortakent, Akyarlar, Gümüşlük, Yalıkavak, Gündoğan, Türkbükü, Mumcular, Kızılağaç, Yalıçiftlik kurs merkezleri ile Turgutreis Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde verilecek.

Başvuru nasıl olacak?

Kurslara katılmak isteyen vatandaşlar, online kayıt için http://bodrumhalkegitim.meb.k12.tr/ adresine girerek Başvurular sekmesinden müracaatını tamamlayabilecek.

12 bin kursiyer yararlandı

Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen halk eğitim kurslarından, 2019-2020 eğitim-öğretim döneminde yaklaşık 12 bin kursiyer yararlandı. Mart 2020’de pandemi önlemleri alınması ile birlikte ara verilen eğitimler kapsamında toplam 550 kurs düzenlendi.

Bodrum'da Halk Eğitim Müdürlüğü kursları açılıyor 4

Bodrum'da Halk Eğitim Müdürlüğü kursları açılıyor

BAŞVURU ADRESİ;

http://bodrumhalkegitim.meb.k12.tr/

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Bodrum Halk Eğitim kursları

Bodrum Belediyesi

Bodrum Haberleri