Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Atamız Bodrum’da da törenle anıldı

Bodrum | Haber | News

HABER

10 Kasım 2020 Bodrum

Bodrum'da Atamız için anma töreni


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 10.11.2020 - Atamız Bodrum’da da törenle anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 82'inci yıl dönümünde, tüm yurtta olduğu gibi Bodrum’da da törenle anıldı.

Bodrum’daki 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri Belediye Meydanı’ndaki resmi törenle başladı. Törene, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum İlçe Garnizon Komutanı Per. Alb. Güngör Gündoğan, Bodrum Sahil Güvenlik Komutanı Yüzbaşı Utku Meral, Bodrum İlçe Jandarma Komutanı Yrb. Özkan Yılmaz, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, gaziler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başlayan tören saat 09.05’te 2 dakikalık saygı duruşu ile devam etti. Çalan sirenler eşliğindeki saygı duruşuna cadde ve sokaklarda yürüyen vatandaşlar da katıldı. Seyir halindeki araçlarda olanlar araçlarından inerek saygı duruşunda bulunurken, tüm resmi ve özel araçlar korna sesleriyle sirenlere eşlik etti. Saatler 09.05’i gösterdiğinde tüm Bodrum’da hayat iki dakikalığına durdu.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, bir konuşma yaptı. Kaymakam Yılmaz şunları söyledi;

Kurucu liderimiz, büyük lider, büyük devlet adamı, büyük komutan Atatürk’ümüzü bugün ölümünün 82. Yıldönümünde rahmetle, minnetle şükranla, saygı ile anıyoruz. Ruhu şad olsun, mekanı cennet olsun. Atamızı bugün burada saygı ve özlemle anıyoruz. Maalesef onu çok genç yaşta 57 yaşında kaybetmenin hüznünü her 10 Kasım’da birlikte yaşıyoruz. Dünyanın en güzel topraklarını bizlere emanet eden aziz ecdadımızı, Atatürk’ümüzü, onun kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Atatürk’ümüzün en büyük eserim dediği Cumhuriyeti ilelebet yaşatacağız.

Atamız Bodrum’da da törenle anıldı

Atamız Bodrum’da da törenle anıldı

Törenin ardından Bodrum Belediyesi tarafından belediye hoparlörlerinden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Cumhuriyet'in 10'uncu yıl kutlamalarında yaptığı konuşmasından bir bölüm yayınlandı.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Bodrum'da 10 Kasım 2020

Bodrum'da Atatürk anması

Bodrum Haberleri