Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Akvaryum Koyu'nda gönüllü temizlik

Bodrum | Haber | News

HABER

“Bodrum'da Doğa Kazanacak” etkinliği

Adaboğazı olarak da bilinen Akvaryum Koyu’nda kıyı temizliği


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 06.11.2020 - Akvaryum Koyu'nda gönüllü temizlik

Bodrum Belediyesi’nin “Bodrum'da Doğa Kazanacak” etkinliği yine ünlü isimlerin katılımıyla bu kez Akvaryum Koyu'nda devam etti.

Bodrum Belediyesi’nin “Bodrum'da Doğa Kazanacak” sloganıyla start verdiği temizlik seferberliği kapsamında ekipler ve gönüllüler Adaboğazı olarak da bilinen Akvaryum Koyu’nda kıyı temizliği gerçekleştirdi. Etkinliğe bu kez de ünlü sanatçılar Erkan Oğur ve Zeynep Casalini destek verdi.

Akvaryum Koyu'nda gönüllü temizlik 4

Akvaryum Koyu'nda gönüllü temizlik

Bodrum Belediyesi organizasyonu ve Mis Gibi 1 Bodrum çevre gönüllülerinin destekleriyle Bitez-Adaboğazı mevkiinde yapılan kıyı temizliğine Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, ünlü müzisyen Erkan Oğur, Zeynep Casalini, doğa gönüllüleri ve belediye temizlik görevlileri katıldı.

Akvaryum Koyu'nda gönüllü temizlik 6

Akvaryum Koyu'nda gönüllü temizlik

Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı bir grup personel Bitez Liman bölgesinden başlayarak karadan diğer grup ise denizden Akvaryum Koyu’na ulaştı. Adaboğazı yürüyüş güzergahından Akvaryum Koy'una giden ekip yol üzerinde kıyılarda ve ağaçlık alanlarda bırakılan çöpleri tek tek topladı. Yarımada bölgesinde yapılan geniş çaplı temizlik sırasında maskeler, plastik ve cam şişeler, metal atıklar, kıyafetler, sigara izmaritleri ile birçok çeşitte atık malzeme toplandı.

Etkinliğe katılan Sanatçı Erkan Oğur, "Şu an burada insan olmanın utancını topluyoruz. Böyle toplamayla da baş edemeyiz. İnsanların bilinçlenmesi lazım, eğitim lazım" diyerek tepkisini gösterdi.

Akvaryum Koyu'nda gönüllü temizlik 3

Akvaryum Koyu'nda gönüllü temizlik

Deniz kıyısındaki sigara izmaritlerini tek tek elleriyle toplayan Sanatçı Zeynep Casalini ise "Ben kendimi bildim bileli Bodrum'dayım. Eskiden kabuk toplardım şimdi aynı yerlerde çöp topluyorum. En çok izmarit ve küçük kapakları topluyorum. Çünkü onlar denize ulaşıyor ve balıklar yanılarak onları yemeye çalıştığı için ölüyor. Benim için bu küçük çöpleri toplamak daha önemli. Yazın gelip denize girip kirletmek yerine evimizdeymiş gibi davranmak çok daha iyi olur diye düşünüyorum" dedi.

Akvaryum Koyu'nda gönüllü temizlik 2

Akvaryum Koyu'nda gönüllü temizlik

Yaklaşık üç saat süren temizlik etkinliği sonrasında toplanan atıklar tekneyle Bodrum Limanı’na getirildi. Temizlik İşleri ekipleri, poşetler dolusu atığı Bodrum Belediyesi'nin Konacık Mahallesi’nde bulunan Geri Dönüşüm Merkezi’ne götürdü.

Akvaryum Koyu'nda gönüllü temizlik 5

Akvaryum Koyu'nda gönüllü temizlik

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Bodrum'da Doğa Kazanacak

Bodrum Belediyesi

Bodrum Haberleri