Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum Belediyesi keçileri dağıttı

Bodrum | Haber | News

HABER

Bodrum Süt Üreticileri Birliği üyelerine hibe edildi

Bodrum Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 04.11.2020 - Belediye keçileri dağıttı

Bodrum Belediyesi hizmetlerine bir yenisini ekleyerek keçi dağıttı. Belediye 350 kıl keçisini Bodrum Süt Üreticileri Birliği üyelerine hibe etti.

Bodrum Belediyesi keçileri dağıttı 6

Bodrum Belediyesi keçileri dağıttı

Bodrum Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından, Yalıkavak Mahallesi Sandıma bölgesinde yetiştiricilik yapan çobanlardan satın alınan, çoğunluğu gebe 350 adet dişi kıl keçisi, Bodrum Süt Üreticileri Birliği’ne kayıtlı 202 üreticiye teslim edildi.

Bodrum Belediyesi keçileri dağıttı 2

Bodrum Belediyesi keçileri dağıttı

Sandıma bölgesinden araçlara yüklenen hayvanların üreticiye teslimi, belediye ekipleri tarafından Karaova Mahallesi kapalı pazar yerinde gerçekleştirildi.

Yerel üreticinin ve ekonominin desteklenmesi, süt ve süt üretimi ile hayvancılığın artırılması amacıyla gerçekleştirilen hibe kapsamında üreticilere protokol ile teslim edilen hayvanlar, Belediye Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından düzenli olarak takip edilerek kayıt altına alınacak.

Turizm kenti Bodrum’da kırsaldan kente göçü önlemek, köylüyü ve üreticiyi ekonomik olarak güçlendirmek ve üretimi çeşitlendirmek amacıyla 2019 yılında tarım hamlesini başlattıklarını belirten Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras yapılan yazılı açıklamasında şunları kaydetti;

Bodrum Belediyesi keçileri dağıttı 3

Bodrum Belediyesi keçileri dağıttı

Bodrum sadece bir turizm kenti değil, aynı zamanda bereketli toprakları olan bir tarım coğrafyasıdır. Bu topraklarda üretimin devamlılığını sağlamak ve vatandaşımızın ürettiğinden gelir elde etmesinin yolunu açmak durumundayız. Tarım, Bodrum turizmi için de olmazsa olmazımızdır. Bunun için üreteceğiz, üreteni teşvik edeceğiz ve kırsalımıza sahip çıkacağız.

Bodrum Belediyesi keçileri dağıttı 5

Bodrum Belediyesi keçileri dağıttı

Karaova’da geçimini hayvancılık yaparak sağlayan üreticileri de ihmal etmeyeceklerini belirten Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın, bu kapsamda 350 adet kıl keçisini 202 üreticiye ücretsiz olarak teslim ettiklerini belirttiği yazılı açıklamada, “Tıpkı tarım üreticisine olduğu gibi hayvancılıkla uğraşan üreticilerimize de desteklerimiz devam edecek” dediği belirtildi.

Bodrum Belediyesi keçileri dağıttı 4

Bodrum Belediyesi keçileri dağıttı

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Kıl keçisi

Bodrum Belediyesi

Bodrum Haberleri