Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

TARKO pazar sayısı dörde çıktı

Bodrum | Haber | News

HABER

Bodrum Üretici pazarları

TARKO Satış Noktası sayısı ikiye çıktı


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 30.09.2020 - TARKO pazar sayısı dörde çıktı.

Bodrum Belediyesi ve Bodrum Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (TARKO) işbirliğinde hizmete açılan TARKO Satış Noktası sayısı ikiye, TARKO Üretici Pazarı sayısı ise dörde çıktı.

Bodrum’un doğal ve yöresel ürünlerinin halkla buluştuğu TARKO satış noktalarından ilki Haziran ayında Bodrum Belediye A.Ş. Bitez Ağaçlı Kadınlar Kahvesi içerisinde hizmete girmişti. Vatandaşlardan gelen talep üzerine Tarko satış noktasının ikincisi ise Bodrum Belediye A.Ş. Yalıkavak İskele Kafe içerisinde hizmete açıldı.

TARKO pazar sayısı dörde çıktı

TARKO pazar sayısı dörde çıktı

TARKO Üretici Pazarları

Bodrum Belediyesi’nin başlattığı tarımsal kalkınma çalışmaları kapsamında kurulan Bodrum TARKO'nun üretici pazarlarının sayısı ise dörde yükseldi. Pazar yerleri ve günleri şöyle;

Çarşamba Bodrum

Cuma Yalıkavak

Cumartesi Ortakent

Salı Turgutreis

Üretici pazarları 08.00 - 18.00 saatlerinde açık olacak.

Öte yandan kurulan üretici pazarlarında satış yapmak isteyen üreticiler ilk olarak Bodrum Tarımsal Kalkınma Kooperatifine başvuruyor. Başvurunun ardından bir ziraat mühendisi ve bir gıda mühendisinden oluşan TARKO ekibi, başvuru sahibinin yerel üretim yaptığı adresine giderek, denetim gerçekleştiriyor.

TARKO pazar sayısı dörde çıktı 3

TARKO pazar sayısı dörde çıktı

Çok sıkı denetim

Yapılan denetim kapsamında gerekli kriterleri uyguladığı tespit edilen üreticiler, satış belgesi almaya hak kazanıyor. TARKO ekibi ayrıca pazar yerlerinde belirli aralıklarla yaptıkları denetimlerde, stantlarda al-sat ürünü olup olmadığını da kontrol ediyor.

Bodrum Belediyesi ve Bodrum Tarımsal Kalkınma Kooperatifi işbirliği kapsamında hayata geçirilen TARKO Satış Noktası ve TARKO Üretici Pazarı sayılarının önümüzdeki günlerde vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda artacağı bildirildi.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Bodrum Belediyesi

TARKO

Bodrum Haberleri