Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Aras, Pedasa Antik Kenti'nde

Bodrum | Haber | News

HABER

Konacık'taki Pedasa Antik Kenti'ne ziyaret

Prof. Dr. Adnan Diler destek istedi

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 19.09.2020 - Aras, Pedasa Antik Kenti'nde

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Pedasa Antik Kenti'nde devam eden kazı çalışmalarını yerinde inceledi.

Aras, Pedasa Antik Kenti'nde 4

Aras, Pedasa Antik Kenti'nde

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Konacık'taki Pedasa Antik Kenti'ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu ile Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Turgay Kaya ve BOTAV Genel Sekreteri Serkan Ceylan eşlik etti.

Pedasa'da Muğla Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Başkanı ve Pedasa Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Adnan Diler ile kazı alanında görevli üniversite öğrencileri ve öğretim görevlileriyle bir araya gelen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, kazı başkanından çalışmalar hakkında da bilgi aldı.

Aras, Pedasa Antik Kenti'nde 1

Aras, Pedasa Antik Kenti'nde

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, geniş bir yerleşim planı olan akropolu dolaşırken, yarımadaya hakim Gözetleme Kulesini de ziyaret etti.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve beraberindekilere antik kenti gezdiren Prof. Dr. Adnan Diler, kazı ekibinin karşılaştığı ve Pedasa'da yaşanan sıkıntılar hakkında da bilgi verdi. Diler ayrıca Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’tan yaşanılan sıkıntıların giderilmesi konusunda da yardımcı olmalarını istedi.

Aras, Pedasa Antik Kenti'nde 2

Aras, Pedasa Antik Kenti'nde

Pedasa Antik Kenti’nin Bodrum ve Türkiye turizmi açısından öneminin farkında olduklarını ifade eden Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, "Pedasa, Bodrum Yarımadası'ndaki en önemli Leleg yerleşmelerini ve yarımadanın en iyi korunmuş bölgesini temsil ediyor. Bu bölgenin korunması; hem doğanın korunması, hem de çok önemli Leleg Uygarlığı'nın korunması açısından çok önemli” dedi.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Pedasa Antik Kenti

Prof. Dr. Adnan Diler

Bodrum Haberleri