Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum'da 1 Eylül Dünya Barış Günü

Bodrum | Haber | News

HABER

Fransız Sanatçı Loulou Dedola Bodrum'da konser verdi

1 Eylül Dünya Barış Günü

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 01.09.2020 - Bodrum'da 1 Eylül Dünya Barış Günü

1 Eylül Dünya Barış Günü’nde Fransız Sanatçı Loulou Dedola Bodrum'da konser verdi. Türkiye’deki ilk konserini gerçekleştiren Dedola, sözlerini kendisinin yazdığı ve Atatürk’ü anlatan şarkılarını Antik Tiyatro’da Bodrum izleyicisi için söyledi.

Bodrum Belediyesi tarafından 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla Antik Tiyatro'da düzenlenen etkinliğe Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutkun, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, sanatçı Bedri Baykam, şair Ahmet Selçuk İlkan, yerli ve yabancı tatilciler ile Bodrumlu sanatseverler katıldı.

Fransız Sanatçı Loulou Dedola Bodrum'da konser verdi 1

Fransız Sanatçı Loulou Dedola Bodrum'da konser verdi

Dans sporcularına plaket

Etkinlik, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın Milli Takım'a seçilen Bodrum Dans Kulübü sporcularına sertifikalarını vermesiyle başladı. Başkan Aras, Bodrum Dans Kulübü Başkanı Fatih Özvezneci ve ekibine, Bodrum'da dans sporuna kazandırdıkları sporcular, uluslararası ve ulusal yarışmalarda Bodrum'a kazandırdıkları başarılar için teşekkür etti.

Fransız Sanatçı Loulou Dedola Bodrum'da konser verdi 2

Fransız Sanatçı Loulou Dedola Bodrum'da konser verdi

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Atatürk kıyafetleri defilesi gerçekleşti. Katılımcıların ilgiyle izlediği defile sonunda mankenler uzun süre alkışlandı. Daha sonra sahneye çıkan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum’da kimliği, fikirleri, dili, dini ne olursa olsun bütün insanları aynı sevgi ve aynı hoşgörüyle kucaklamaya devam edeceklerini belirtti.

Fransız Sanatçı Loulou Dedola Bodrum'da konser verdi 3

Fransız Sanatçı Loulou Dedola Bodrum'da konser verdi

Ressam, yazar Bedri Baykam gecede yaptığı konuşmada Fransız Kemalist Yazar ve Rock Müzisyeni Loulou Dedola’yı tanıdığı için çok mutlu olduğunu ifade etti.

Bedri Baykam

Bedri baykam, Ressam

Konuşmaların ardından tarihi Antik Tiyatro sahnesine çıkan Fransız şarkıcı ve yazar Loulou Dedola, seslendirdiği şarkılarla geceye katılanları coşturdu. Zaman zaman Türkçe de konuşan Dedola sempatik tavırlarıyla Bodrum izleyicisinin beğenisini kazandı. Halka açık, ücretsiz olan etkinlik yaklaşık 3 saat sürdü.

Fransız Sanatçı Loulou Dedola Bodrum'da konser verdi

Fransız Sanatçı Loulou Dedola Bodrum'da konser verdi 5

Fransız Sanatçı Loulou Dedola Bodrum'da konser verdi

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Bodrum 1 Eylül Dünya Barış Günü

Loulou Dedola

Bodrum Haberleri